UudisedUltrajooksStamina SpordiklubiFirmast
  Arhiiv Kalender

   
 
Aprill 2020
 
 
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
 

Stamina > Uudised
Ligi tuhat jooksjat asuvad starti 37.Jooksule ümber Ülemiste järve

Laupäeval, 29. augustil 2009 toimub Ülemiste veepuhastusjaamas 37. jooks ümber Ülemiste järve, mis ühtlasi kuulub Mayeri Järvejooksude sarja ja on selle viimane, 4.osavõistlus. Start 14 km pikkusele ringile ümber tallinlaste joogiveeallika antakse kell 12 veepuhastusjaama territooriumil, Järvevana tee 3.

 

Lisaks tavadistantsile toimub Ülemiste järve jooksu raames 5 km pikkune metsajooks ning kõigi jooksusõprade kõrval on stardijoonele oodatud ka kepikõndijad, sest mõlemal distantsil võib harrastada ka kepikõndi. Kõigile lõpetajad saavad originaalse medali ja Mayeri toote.

 

Sarja eelmiste etappide ning eelregistreerimise põhjal ootavad korraldajad rajale rekordarv osalejaid.

 

Mayeri Järvejooksude sarja liidrina läheb võidumõtetega rajal Taivo Püi, kes hiljuti alistas 10 000 m jooksus 30 minuti piiri. Sarja üldvõidule pretendeerb veel ka vanameister Vjatšeslav Košelev, kes kaotab Püile vaid 18 sekundiga.  Esikolmikusse soovivad end joosta ka Aleksei Markov, Mart Andresson ja Taavi Tambur. Naistest on peapretendent esikohale Olga Andrejeva. Konkurentsi pakuvad talle kindlasti sarja kokkuvõttes esikolmikus olevad Janika Ardel, Anneli Vaher ja Katrin Kekkonen.

 

Jooksupäeva raames toimuvad ka Lotte lastejooksud 3-12 aasta vanustele lastele. Lapsed saavad end kirja panna enne starti ja osalemine lastele on tasuta. Kõige nooremad alustavad kell 10.30. Igale lapsele antakse finišis ka Lotte kõrrejooks. Skypark toob lastele atraktiivse seiklusraja.

 

Sarja spordipartner adidas pakub Ülemiste järve jooksul võimalust teha footscani jalatesti, mille tulemused lihtsustavad jooksujalanõude valikut. Samuti on võimalik jooksudel osta soodsa hinnaga uusimat adidase  jooksuvarustust.

Sparta Spordiklubi fitnessitreenerid teevad enne järveringile minekut  jooksusõpradele meeleoluka soojenduse. Eesmärgiks valmistada võistlejad ette ees ootavateks katsumusteks ning anda neile rajale kaasa hea tuju ning mõnus meeleolu.

 

AS Surgitechi eestvedamisel mõõdavad terviseedendajad soovijatel veresuhkru, kolesetrooli, vererõhu ja rasvaprotsendi näitajad ning kannavad need spetsiaalsele tervisekaardile. Hooaja jooksul on võimalus oma tervisenäitajaid mõõta mitu korda ja nii saab ka võrrelda, kuidas sportlik eluviis on mõjunud positiivselt.

 

Lisaks jooksmisele saab kohapeal tutvuda ka tallinlaste joogivee allikaga – Ülemiste Veepuhastusjaamaga. Ülemiste jooksu peatoetaja on AS Tallinna Vesi korraldab jooksupäeval, 29.augustil ka Tallinna Veepuhastusjaama lahtiste uste päevad. Ekskursioonid veepuhastusjaamas toimuvad eesti ja vene keeles igal täis- ning pooltunnil kella 10st kella 16ni.

 

Viimane võimalus end registreerida 37. Jooksule ümber Ülemiste järve on 3 tundi enne starti Tallinna Veepuhastusjaamas, Järvevana tee 3.

Info ja registreerimine 6718548
www.stamina.ee/jarvejooks

 
Ülemiste Veepuhastusjaam asub aadressil Järvevana tee 3. Täpse kaardi leiate Tallinna linna koduleheküljelt www.tallinn.ee. Ühistransporti kasutades on kõige parem sõita bussiga nr 13 Filtri tee peatusesse.


Uudis lisatud: 26.08.2009