UudisedUltrajooksStamina SpordiklubiFirmast
  Arhiiv Kalender

   
 
Aprill 2020
 
 
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
 

Stamina > Uudised
adidas ja IAAF sõlmisid 11 aastase partnerluslepingu
 

Eestis Mayeri Järvejooksude sarja pikaaegne spordipartner adidas on astunud ka ülemaailmselt otsustava sammu kergejõustiku toetamises. Nimelt on adidas alates 2009.aastast rahvusvahelise kergejõustikuliidu IAAF'i ametlikuks spordipartneriks.


Ametlik pressiteade

 

adidase ja IAAF’i Teadaanne 11 aastase partnerluse sõlmimisest.

 

Monaco, 23 November 2008 – adidas ja Rahvusvaheline Kergejõustiku Liit (IAAF), teatasid ametlikult 11 aasta partnerluslepingu sõlmimisest, lubades adidasele ülemaailmse sponsorluse IAAF Maailma Kergejõustiku võistlustel kuni aastani 2019.

 

Lepingu alusel on adidas ametlik IAAF’i kergejõustiklaste sponsor ja litsenseeritud toodete varustaja järgnevaks 11 aastaks. Partnerlus hõlmab kõiki aspekte, alates toodete loomisest kuni aluste arenguks ja jaemüügi levitamiseni.Lepinguga kaasnevatest kõrghetkedest on märkimisväärne, et adidas on   Ametlik Sponsor 2009 IAAF Maailma Meistrivõistlustel suvel Berliinis, 15-23 August.

 

Lepingu sõlmimine tehti avalikuks pressikonverentsil Monacos, Herbert Hainer adidas AG esimees ja tegevdirektori ja IAAF presidendi Lamine Diack’i poolt. Kohal olid ka adidast esindavad kergejõustiku tähed, sealhulgas ka olümpiavõitjad Yelena Isinbayeva (RUS), Dayron Robles (CUB), Veronica Campbell-Brown (JAM) ja Andreas Thorkildsen (NOR).

 

adidasel on kaugele ulatuv ajalugu kergejõustikus, mis  ulatub aastasse 1928, kui adidase rajaja, Adi Dassler, toetas Lina Radke’t käsitsi tehtud naelkingadega, et neid kanda Amsterdami Olümpiamängudel. Lina püstitas maailmarekordi 800m jooksus ja oli esimene olümpiavõitja,kes võitis Adi Dassleri jalanõudes.  Palju teisi kangelasi on järgnenud sealhulgas Jesse Owens, Emil Zatopek, Al Oerter, Bob Beamon, Daley Thompson, Grete Waitz, Heike Henkel, Haile Gebreselassie ja Yelene Isinbayeva.

 

„adidas kui brändi pärand on tihedalt seotud kergejõustiku ja IAAF’i pärandiga“, ütles Herbert Hainer, adidas AG tegevdirektor ja esimees. „Siin kohal oleme väga uhked selle partnerlussuhte üle IAAF’iga ja me ootame väga, et saame koos arendada kergejõustiku tulevikku nendel eesolevatel aastatel.“

IAAF’i president Lamine Diack tervitas ka seda kokkulepet soojalt ja ütles: „adidas on muud kui lihtsalt suur äri korporatsioon. See on firma, millel on sügavale ulatuvad juured kergejõustikus ja on ühtlasi olnud ka väga hea partner IAAF’le minevikus. Ma olen vaimustunud,et allkirjastame lepingu uuesti adidasega, brandiga, mis armastab ja mõistab kergejõustikut.“

 

adidas jätkab toetamist ka IAAF’i Kontinentaalprogrammide arengu puhul, varustades kõige uuema adidase kergejõustiku üleriiete, jalanõude ja aksessuaaridega. IAAF’i Kontinentaalprogramm võimaldab IAAF’l laiendada toetust kontinentaali regioonidele ja adidas annab väga olulise panuse sellele programmile.

  

Rohkem informatsiooni saamiseks pöörduge palun www.press.adidas.com või kontakt:

 

Evan Wiener                            Nick Davies

adidas PR Manager                    IAAF Kommunikatsioon direktor

+49 160 884 6644                     + 33 607 936 285

Evan.Wiener@adidas.com           Nick.Davies@hq.iaaf.org

 

 

 

Uudis lisatud: 03.01.2009