UudisedUltrajooksStamina SpordiklubiFirmast
  Arhiiv Kalender

   
 
Aprill 2020
 
 
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
 

Stamina > Uudised
Eesti Terviseradadele rekordit ületama!
Eesti Terviserajad kutsuvad kõiki eestimaalasi 24. veebruaril tähistama aktiivses liikumises Eesti Vabariigi sünnipäeva. Osalema kõikidel Eesti Terviseradadel samaaegselt toimuval sportlikul rekordiüritusel - suusata, kõnni või sörgi.

Ühise rekordürituse „Eesti Terviseradadel … ümber maailma” eesmärk on tutvustada inimestele nende kodukandi looduslikke terviseradu ja kutsuda kõiki eestimaalasi vabariigi aastapäeval ühiselt ja tervislikult aega veetma tervisekilomeetreid läbides. Tervisesportlasi ootavad üle Eesti enam kui 60 terviserada. Pärast jõukohase rajapikkuse läbimist ootab suuremates keskustes osalejaid soe tee.

Ürituse korraldaja, SA Eesti Terviserajad juhataja Jaanus Pullese sõnul on riigi sünnipäeva tähistamine tervisespordiga väga kiiduväärt tegevus. ”Kõigile avatud ja tasuta kasutamiseks olevad looduslikud terviserajad annavad võimaluse meil endil oma tervise eest hoolt kanda. Ainult tervete inimestena saame me luua tervet riiki.”

Vastavalt ilmaoludele saab terviseradadel liikumist nautida kas suusatades, joostes või kõndides. Kohale on oodatud tervisespordi huvilised nii peredega, sõpruskondadega või ka üksinda. Rajad on ürituse raames avatud kogu piduliku teisipäeva jooksul.

Omapoolse panuse andmiseks rekordi püstitamisse palume oma läbitud kilomeetritest teada anda teisipäeval enne kella 18.00. Suuremates keskustes osalejate panus registreeritakse Tallinna Ülikooli rekreatsioonieriala tudengite kaasabil ning üles märgitakse iga inimese poolt läbitud kilomeetrite arv. Kõik osalejad kelle panust ei ole radadel registreeritud saab seda ise teha tervisepäevikus aadressil www.terviserajad.ee

Kogutud tervisekilomeetrid summeeritakse ning tulemuse teeb Sihtasutus Eesti Terviserajad teatavaks vabariigi aastapäeva õhtul.
Ürituse rekord pärineb 2009 aasta suusatalvest, kus 12 010 suusatamisest ning kehalisest liikumisest lugu pidavat inimest kogusid kokku 97 304,2 registreeritud tervisekilomeetrit.

Eesti Terviseradade projekt on Merko Ehituse, Eesti Energia ja Swedbanki ning Kultuuriministeeriumi ja Eesti Suusaliidu algatatud ettevõtmine Eesti looduslike sportimiskeskuste uuendamiseks. Ettevõtmise eesmärgiks on toetada Eestimaa liikumis- ja spordiradade väljaarendamist ning regulaarset liikumisharrastust. Kindlustada looduses aastaringse ja tasuta aktiivse liikumisvõimaluse kättesaadavus kõigile huvilistele. Käesolevaks hetkeks on projekti raames kaasa aidatud juba üle kahekümne terviseraja olulisele uuendamisele üle Eesti.

Lisainfo:
Jaanus Pulles
SA Eesti Terviserajad juhataja
Eesti Suusaliit MTÜ juhatuse esimees
e-post: jaanus.pulles@terviserajad.ee
www.terviserajad.ee

Uudis lisatud: 09.02.2010