UudisedUltrajooksStamina SpordiklubiFirmast
  Arhiiv Kalender

   
 
Aprill 2020
 
 
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
 

Stamina > Uudised
Loskutov koos tuhande jooksjaga asuvad 38. korda ringile ümber Ülemiste järve

Laupäeval, 28. augustil 2010 toimub Ülemiste veepuhastusjaamas 38. jooks ümber Ülemiste järve, mis ühtlasi kuulub EMT Järvejooksude sarja ja on selle viimane, 4.osavõistlus. Start 14 km pikkusele ringile ümber tallinlaste joogiveeallika antakse kell 12 veepuhastusjaama territooriumil, Järvevana tee 3.

 

Lisaks tavadistantsile toimub Ülemiste järve jooksu raames 5 km pikkune metsajooks ning kõigi jooksusõprade kõrval on stardijoonele oodatud ka kepikõndijad, sest mõlemal distantsil võib harrastada ka kepikõndi. Kõigile lõpetajad saavad traditsioonilise medali.

 

Sarja eelmiste etappide ning eelregistreerimise põhjal ootavad korraldajad rajale rekordarv osalejaid.

 

EMT Järvejooksude sarja liidrina läheb võidumõtetega rajal Pavel Loskutov, kes hiljuti tuli Eesti meistriks poolmaratonis. Loskutov on sel aastal võitnud kõik kolm EMT Järvejooksude jooksu ning on oma pika ja eduka karjääri jooksul esimest korda väga lähedal ka sarja üldvõidule. Sarja üldarvestuses teisel kohal olev Taivo Püi stardib järveringile kindla mõttega kindlustada teine koht ning ka Ülemiste jooksul võimalikult kõrgel kohal lõpetada.  Esikolmikusse soovivad end joosta ka Aleksei Markov, Kaupo Sasmin ja Taavi Tambur.

Naistest loodab sarja üldvõidu kindlustanud Evelin Kärner taastada hooaja alguse head jooksu vormi. Peapretendent esikohale on aga samuti Eesti meistriks poolmaratonis tulnud Sigrid Valdre. Hiljutisest mandlioperatsioonist taastuv Olga Andrejeva teeb Ülemiste jooksul esimese tõsise võistluse.

 

Jooksupäeva raames toimuvad ka Lotte lastejooksud 3-12 aasta vanustele lastele. Lapsed saavad end kirja panna enne starti ja osalemine lastele on tasuta. Kõige nooremad alustavad kell 10.30. Igale lapsele antakse finišis ka Lotte kõrrejooks. Skypark toob lastele atraktiivse seiklusraja.

 

Sarja spordipartner adidas koostöös Rademariga pakub Ülemiste järve jooksul võimalust teha footscani jalatesti, mille tulemused lihtsustavad jooksujalanõude valikut. Samuti on võimalik jooksudel osta soodsa hinnaga uusimat adidase  jooksuvarustust.

Sparta Spordiklubi fitnessitreenerid teevad enne järveringile minekut  jooksusõpradele meeleoluka soojenduse. Eesmärgiks valmistada võistlejad ette ees ootavateks katsumusteks ning anda neile rajale kaasa hea tuju ning mõnus meeleolu.

 

Lisaks jooksmisele saab kohapeal tutvuda ka tallinlaste joogivee allikaga – Ülemiste Veepuhastusjaamaga. Ülemiste jooksu peatoetaja on AS Tallinna Vesi korraldab jooksupäeval, 28.augustil ka Tallinna Veepuhastusjaama lahtiste uste päevad. Ekskursioonid veepuhastusjaamas toimuvad eesti ja vene keeles igal täis- ning pooltunnil kella 10st kella 15ni.

 

Info ja registreerimine 6718548 www.stamina.ee/jarvejooks

Viimane võimalus end registreerida 38. Jooksule ümber Ülemiste järve on 2 tundi enne starti Tallinna Veepuhastusjaamas, Järvevana tee 3.
 
Ülemiste Veepuhastusjaam asub aadressil Järvevana tee 3. Täpse kaardi leiate Tallinna linna koduleheküljelt www.tallinn.ee. Ühistransporti kasutades on kõige parem sõita bussiga nr 13 Filtri tee peatusesse.


Uudis lisatud: 25.08.2010