UudisedUltrajooksStamina SpordiklubiFirmast
  Arhiiv Kalender

   
 
Aprill 2020
 
 
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
 

Stamina > Uudised
Nädalavahetusel toimuvad kergejõustiku Eesti meistrivõistlused
Sel nädalavahetusel, 14. ja 15. veebruaril Lasnamäe kergejõustikuhallis toimuvatele kergejõustiku Eesti talvistele meistrivõistlustele lähevad mitmed Eesti sportlased eesmärgiga kvalifitseeruda märtsis toimuvatele Euroopa sisemeistrivõistlustele Torinos.

Eesti Kergejõustikuliidu peatreeneri Aivo Normaku sõnul lubavad nädalavahetusel toimuvad Eesti meistrivõistlused mitmel alal põnevaid duelle ning võib-olla taas ka uusi rekordeid. “Hiljuti on mitmed sportlased näidanud väga head vormi, mistõttu võime loota tulist kergejõustiku nädalavahetust,” kommenteeris Normak eelseisvaid võistluspäevi. “Tänaseks on Euroopa sisemeistrivõistluste kutse saanud mitmevõistlejad Mikk Pahapill ja Andres Raja ning kehtestatud normi on täitnud Anna Iljuštšenko ja Kaire Leibak. Teistel kergejõustiklastel on just sel nädalavahetusel võimalus kõrgeid tulemusi näidates EMi koondisesse pääseda,“ ütles Normak, kelle sõnul kinnitatakse koondis 25. veebruaril.

Naiste teivashüppes asub taas peale vigastust võistlustulle Eesti rekordi omanik Lembi Vaher (KJK Nõmme), kellelt on alust ka tänavu loota rekordi parandamist. Naiste kolmikhüppes võistleb favoriidina Kaire Leibak (Tartu Spordiselts Kalev), kes on küll kergejõustikuliidu poolt kehtestatud Torino sise-EMi normi täitnud, kuid soovib oma tulemust parandada. Pärast pikka vigastuse perioodi on hooaja esimesel poolel heal tasemel võistelnud naiste 60m tõkkejooksu esinumber Kadri Viigipuu. Pühapäeval alustab võistlust endale Torinosse pääsu kindlustanud Anna Iljuštšenko (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi), kes hiljuti parandas viie päeva jooksul kaks korda Eesti naiste kõrgushüppe rekordit. Nädalavahetus näitab, kas Iljuštšenko suudab taas publikut üllatada. 

Eesti meistrivõistlustel naiste 400 ja 800 m jooksu stardis on Maris Mägi (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi). Meeste kuulitõuke favoriit Raigo Toompuu (Tallinna Spordiselts Kalev) peab Torino sise-EMi koondise koha kindlustamiseks kindlasti senist hooaja tippmarki (19,08 m) parandama. Meeste kolmikhüppes võib põnev vastasseis tekkida praegu koondise kohast kinnihoidva Jaanus Uudmäe (KJK Nõmme) ja kergest vigastusest taastunud Lauri Leisi (KJK Võru Lõunalõvi) vahel. Ka kaugushüppes loodab Jaanus Uudmäe pakkuda tõsist konkurentsi Tõnis Sahkile (MTÜ Tallinnmeeting). 1500m ja 3000m jooksus teeb sisehooaja avastardi ka möödunud suvel Mart Vildi rekordi purustanud Tiidrek Nurme (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi). 

Eesti meistrivõistlustel osaleva Mikk Pahapilli (SK Stamina) jaoks võivad märtsis toimuvad Euroopa sisemeistrivõistlused jalavigastuse tõttu ära jääda, kuigi EMi kutse on sportlasel juba olemas. Pahapill tuleb sel nädalavahetusel proovima 60m jooksu ja kaugushüpet, et näha, kuidas jalg võistluskoormusele vastu peab ning sellest sõltuvalt otsustada ka EMil osalemine. Eile sai EMi kutse ka mitmevõistluses Andres Raja (KJK Võru Lõunalõvi), kes oli koondise koha kätte võidelnud ka oma 60m tõkkejooksu tulemusega. Külmetuse tõttu Raja sel nädalavahetusel võistlema ei tule. Eesti meistrivõistlustest ei võta osa ka vigastusest taastuv Ksenija Balta.

Eesti meistrivõistluste ajakava

Eesti kergejõustiklasi toetavad Elion, Nike, ERGO Kindlustus, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee. Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

Lisainformatsioon:

Silvi Kask
Võistluse korraldaja
Tel: 667 7993, 517 8327  
E-post: silvi@ekjl.ee

Aivo Normak
Eesti Kergejõustikuliidu peatreener
Tel: 514 7775
e-post: aivo@ekjl.ee


Uudis lisatud: 13.02.2009