UudisedUltrajooksStamina SpordiklubiFirmast
  Arhiiv Kalender

   
 
Aprill 2020
 
 
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
 

Stamina > Uudised
Eesti Energia Tervisejooksu ja Tervisekõnni sari alustab 2.mail

Traditsiooniliselt maikuu esimesel kolmapäeval, sel aastal 2. mail, saab alguse rahva- ja tervisesportlaste seas populaarne Tervisejooksu sari. Sarja kümnenda hooaja avaetapp toimub Nõmme terviseradadel. Kepikõnni sõpradele mõeldud Eesti Energia Tervisekõnd alustab oma seitsmendat hooaega neljapäeval, 3.mail Pirita terviseradadel.

Eelregistreerimine internetis lõpeb esmaspäeval, 30.aprillil.
Sarjas osalemiseks saab ennast ja oma tiimi registreerida kogu sarja vältel.

Eesti Energia toetusel aset leidvad ja Stamina Spordiklubi korraldatavad traditsioonilised tervisespordi sarjad kestavad maist septembrini,
sari koosneb 21 etapist Tallinnas asuvates metsades ja loodusparkides, kus joosta saab igal kolmapäeval ja kõndida igal neljapäeval. Raja pikkus on vastavalt etapile 3 – 6 km.

Tervisejooksule oodatakse osalema viieliikmelisi ja kõndima neljaliikmelisi tiime, joosta ja kõndida saab ka individuaalosalejana.

Tervisespordi sarja puhul ei ole tegemist võistlusega tulemusele, vaid hinnatakse osalemise aktiivsust. Keegi ei saa auhinnatud raja läbimise kiiruse alusel, vaid igaüks võib raja läbida talle sobivaimas tempos.

Iga osaleja saab koos kiibiga tervisekaardi, kuhu hooaja jooksul saab märkida sarja etappidel tehtavate terviseuuringute näitajad. Mõõdetakse osaleja vererõhku, rasvaprotsenti, kolesterooli ja veresuhkru näitajaid ning antakse nõu, kuidas oma tervisekäitumist parandada.

Avatud on lastetelk kuhu saab jooksu ajaks lapsi järelevalve all mängima jätta ning rattaga tulijatele on valvega rattaparkla.

Rademar tutvustab etappidel erinavate tootjate uuemat jooksuvarustust ja annab nõu parima jooksujalanõu valikul.

Hooaja värvikamaks muutmiseks toimuvad erinevad teemaetapid. Põnevust lisavad näiteks karnevali ja seiklusspordi sugemetega etapid. Mõtte ergutamiseks on iga kuu ühel etapil osalejatel võimalus osaleda viktoriinil.

Lisaks on sel aastal esimest korda võimalil joosta ka võidu. Kord kuus on ühel etapil kõigil sarjas osalejatel võimalus joosta aja peale.

Sarja lõppedes hinnatakse osalemise aktiivsust ja mõlema sarja aktiivsematele osalejatele on pannud väärtuslikud reisiauhinnad välja Viking Line. Tervisejooksu sarja   peaauhinnale, all inlusive krusiisile kahele Tallinn – Helsingi – Stockholm – Helsingi – Tallinn, pretendeerivad need tiimid, kus vähemalt kolm liiget on enim kordi kohal käinud. Tervisekõnni sarjas peab punktide saamiseks etapil osalema neljast liikmest kaks. 
Esimest korda sarja ajaloos saavad
Viking Line kruiisiga Helsingisse auhinnatud ka kõik etapid lõpetanud Eesti Energia Tervisjooksu või Tervisekõnni sarja osalejad.

Lisaks peaauhinnale on sarja partneritelt ja toetajatelt tiimidele ja osalejatele muid auhindu ja meeneid, mida loositakse välja kogu hooaja vältel.

Eesti Energia koostöös Merko Ehituse ja Swedbankiga on rajanud üle Eesti terviseradade võrgustikku, et tagada kõigile eestimaalastele aastaringe tasuta liikumisharrastuse võimalus looduses. Tervisespordi sari on ellu kutsutud, et propageerida tervise eest hoolitsemist ning tutvustada terviseradade võimalusi. Eelmisel aastal osales Tervisejooksu ja Tervisekõnni sarjas 2122 jooksjat ja kõndijat, kes läbisid 5 kuu jooksul kokku 133 520 kilomeetrit.

Sarjade tutvustuse, juhendi ja registreerimistingimustega saab lähemalt tutvuda www.stamina.ee/tervisejooks ja www.stamine.ee/tervisekond.


Uudis lisatud: 29.04.2012