UudisedUltrajooksStamina SpordiklubiFirmast
  Arhiiv Kalender

   
 
Aprill 2020
 
 
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
 

Stamina > Uudised
Maratoniedetabeli juht Roman Fosti alustab Tervisejooksu sarjas harrastusjooksjate

Eelmisel nädalal said Kadriorus ja Nõmmel avalöögi harrastajate seas populaarsed Tervisejooksu ja Tervisekõnni sarjad. Uuenenud Kadrioru pargis toimunud tervisejooksu avaetapil nautis 4 km jooksuringi koguni 1042 jooksusõpra, tuntud headuses Nõmme terviseradadel toimunud tervisekõnni etapil kõndis ja sörkis 415 harrastusliikujat.

Sel nädalal saavad mõlemad sarjad värvika jätku. Täna Nõmmel toimuval Tervisejooksu 2.etapil toimub esimest korda Stamina Arcotransport jooksutiimi jooksutund, mille sekord viib läbi pühapäeval Tartu Jooksumaratoni võitnud Roman Fosti. Eesti maratoniedetabelit juhtiva Romani  juhendamisel antakse sarjas osalejatele erinevaid jooksualaseid teadmisi, sealhulgas kuidas jooksuks valmistuda, milline on õige jooksu tehnika, miks ja kuidas teha venitusharjutusi ning palju muud kasulikku.
Neljapäeval toimuval Tervisekõnni sarja teisel etapil Pirital annavad Iluumi koolitajad liikumisarmastajatele parima võimaliku kepikõnni kogemuse.

Nii Tervisejooksu kui Tervisekõnni sarjad erinevad teistest rahvaspordiüritustest selle poolest, et  võitjateks ei saa mitte kõige kiiremini raja läbinud, vaid kõige enam osaluskordi kogunud osalejad. Mõlemad sarjad pakuvad  kontoritöö tegijatele motivatsiooni tulla vähemalt kord nädalas terviserajale ja panna sellega alus regulaarsele treeningule.
Sarjas osalejatele pakutakse viie kuu jooksul mitmeid lisaväärtusi. Lisaks Stamina Arcotransport jooskutiimi jooksutunnile toimuvad etappide raames ka sarjas osalejate erinevate tervisenäitajate mõõtmised. Lisaks pakuvad korraldajad osalejatele palju muud huvitavat.  

Tervisespordi sari kestab maist septembrini ning koosneb 21 jooksu- ja 21 kõnnietapist Tallinnas asuvates metsades ja loodusparkides, kus joosta saab igal kolmapäeval ja kõndida igal neljapäeval. Tervisejooksul saab osaleda viieliikmeliste ja Tervisekõnnil neljaliikmeliste tiimidena, joosta ja kõndida saab ka individuaalosalejana. Osalejaks saab ennast ja oma tiimi registreerida kogu sarja jooksul.
Eelmisel aastal võttis Tervisejooksu ja Tervisekõnni sarjast osa 2072 tervisespordisõpra. Üheskoos läbiti 134 055 kilomeetrit, mis teeb 3,33 tiiru ümber maakera.

Sarjade tutvustuse, juhendi ja registreerimistingimustega saab lähemalt tutvuda www.stamina.ee/tervisejooksja www.stamine.ee/tervisekond


Uudis lisatud: 15.05.2013