Roosa Lindi Jooks

Ülemaailmse rahvusvahelise rinnavähi nädal kulmineerus 12. oktoobril heategevusliku Roosa Lindi Jooksuga, kus sai valida jooksmiseks või kõndimiseks 5 km ja 10 km.
Pikemal võistlusmaal võitis Janar Juhkov, kes läbis 10 km ajaga 35.21.  Teise ja kolmandana lõpetasid Tarmo Kaisla ja Antti Ventsel.
Kaisa Kukk oli naiste kiireim ajaga 41.04, mis andis talle üldarvestuses neljandana koha.  Kaisale järgnesid Getlin Urbus ja Maria Kivimäe

5 km distantsil olid kiireimad Mihkel Tammeveski (17.59) ja Alla Kedrova (22.24).

10 km distantsi lõpetas 71 ning 5 km distantsi 157 jooksjat ja kõndijat.

2019 Roosa Lindi Jooksu tulemused 10 km ja 5 km

Videolood ERR ja Reporter

Eestis korraldati roosa lindi päeva heategevusjooks  teist korda. Jooksu  eesmärkideks on koguda Eestis annetusi mammograafiauuringu tegemiseks ka ravikindlustamata naistele ja tõsta elanikkonnas teadlikkust rinnavähi varajase avastamise olulisusest rinnavähi ravis.