Saaremaa duatloni võitis Johannes Sikk

25.09.2019

Liidrid Hans Korman, Henry Räpo (Kormani selja taga) ja Johannes Sikk esimesel jooksuringil

2019.aasta Eesti Triatloni Liidu 9-etapiline karikasari lõppes Saaremaal Eesti meistrivõistlustega duatlonis

Põhivõistluse, sprindidistantsi võitis Johannes Sikk Henry Räppo ja Hans Kormani ees. Kiireim naine rajal oli juunior Merili-Mai Kivimets.
Noortedistantsi kiireimad olid Johan Tamm, Sander Aavik ja Kaspar Lepp. Parim neiu oli Mari Mai Ruus.
Lastedistantsil võitsid Eesti meistri tiitlid Artjom Alteberg ja Etriin Etverk, Kalmer Kiiver ja Adele Roop ning Rafael Karu ja Liisa Mikkonen.


Saaremaa duatlonil on triatlonirahva südames väga kindel koht. Esimene Saaremaa duatlon toimus 1994. aastal ja selle võitis Ain-Alar Juhanson.  Peale parvlaevaga Estonia toimunud katastroofi  toimub Saaremaa duatlon hukkunud triatleetide Jaan Pehki ja Kristjan Raiendi mälestusvõistlusena. 

Alates 1995.aastast on peakorraldaja Urmo Raiend pakkunud triatleetidele võimalust lõpetada võistlushooaeg Saaremaal. Esialgu oli võistluskeskuseks Kuressaare staadion ja selle lähiümbrus. Siis koliti 10-ks aastaks Kuresaaare Terviseradadele ning 2019.aastal, Estonia laevahuku 25.aastapäeva puhul koliti võistluskeskusega taas Kuressaare staadionile ja jooksurada kulges ümber Kuressaare lossi
  

Lapsed võistlesid distantsil 1,7km jooksu, 5,3km rattasõitu ja 0,9km jooksu. Noored ja vanemad veteranid distantsil  2,5km jooksu, 10,4km rattasõitu ja 1,2km jooksu. Põhivõistluse distantsiks oli 5km jooksu, 20,6km rattasõitu ja 2,5km jooksu. 


Saaremaa duatloni, Eesti Meistrivõistluste tulemused ja fotod

Peasponsorid

Vöimalus

Toetajad

ETL
KULKA
Tere
enervit