Saaremaa duatlon pakkus pingelist heitlust

07.10.2020

Liidrid Henry Räppo ja Kirill Kotšegarov saabusid rattaetapilt peaaegu koos vahetusalasse

25. Saaremaa duatlon, mille käigus selgusid Eesti meistrid, pakkus pühapäeval pingelist heitlust kuni viimase jooksuetapini Kirill Kotšegarovi ja Henry Räppo vahel. Lõpus jäi siiski peale Räppo.

Kuressaare linnastaadionile kogunes pühapäeva pärastlõunal starti 96 osalejat. Nii palju ei ole neid võistluse korraldaja spordiklubi Stamina juhi Urmo Raiendi sõnul varem Saaremaa duatlonil olnud.

Võistlus algas 5 kilomeetri pikkuse jooksuetapiga. Joosta tuli kaks 2,5 km pikkust ringi, mis kulgesid ka ümber Kuressaare lossi. Eesimeselt ringi lõpuks oli tekkinud kuueliikmeline liidergrupp, kuhu kuulus kuus meest. Gruppi vedas triatlonis mitme tiitliga pärjatud Kirill Kotšegarov. Saaremaa duatlonil võidutses mees aga viimati 2006. aastal.

Jooksuetapilt jõudis esimesena tagasi Johannes Sikk ajaga 15.55. Temaga koos saabusid vahetusalasse ka Kevin Vabaorg ja Henry Räppo. Neist jäi kahe sekundiga maha Kirill Kotšegarov. Naistest näitas esimesel jooksuetapil kindla liidrina kiireimat minekut pärast kaheksa-aastast vaheaega taas triatlonikostüümi selga tõmmanud Liis-Grete Arro. Ta jooksis 5 km ajaga 18.39.

Suutis enne vahetust vahe sisse teha

20 km pikkune rattadistants jättis Saaremaa duatloni üldvõidu nimel konkurentsi kaks meest. Nelja 5 km pikkuse ringiga suutis 2018. aasta Saaremaa duatloni võitja Henry Räppo oma peamisest rivaalist Kirill Kotšegarovist mööduda ja temaga vahe, kuigi väikese, sisse sõita.

Räppo tuiskas viimasele 2,5 km pikkusele jooksuetapile minema nagu oleksid tal hagijad kannul. Paarikümnemeetrise vahega järgnes talle Kirill Kotšegarov. Jooksuga vahe isegi suurenes. Oma teise Saaremaa duatloni võidu ja selle ala Eesti meistritiitli võttis Henry Räppo tulemusega 56.37. Kotšegarov kaotas talle 12 sekundiga.

Räppo sõnul tuli rattasõidus esimene ring talle raskelt. “Üritasin enda tempoga ette saada. Mõtlesin, et Kirill tuleb ka vedama, aga algul ei tulnud ning tegi seda alles kolmandal ringil. Üritasin võimalikult säästlikult sõita, sest tahtsin vahetusalasse esimesena jõuda ja jooksuks võimalikult suure vahe sisse saada,” rääkis vastne Eesti meister Henry Räppo Meie Maale. “Jooksu esimesel kilomeetril tundsin, et Kirill võib isegi järele tulla, aga üritasin siiski ta ära hoida.”

Sobib rohkem pikk distants

Kirill Kotšegarov tunnistas, et pika triatloni mehena on tal lühikesel distantsil raske Räppole vastu saada. “Kiire pingutus on mulle ebamugav. Pigem tahtsin kolmanda-neljanda kohaga vahe rattal sisse sõita, et kindlustada enda koht enne viimast jooksu. 500 m enne lõppu sain aru, et Henry ära ei kustu ja ka mul ei olnud kusagilt enam midagi võtta,” lausus Kotšegarov.

Pronksmedal kuulus Johannes Sikule ajaga 57.47. Saarlaste parimana sai Toomas Loho üldarvestuses 19. koha (M45 vanuseklassis 2. koht) koguajaga 1:03.33. Ta jooksis 5 km 19.38-ga, sõitis 20 km jalgrattal 32.53-ga ja jooksis 2,5 km 10.13-ga. Indrek Matt sai 60. koha (M45 8. koht) koguajaga 1:13.29.

Rattasõit kui trumpala

Naistest võitis Saaremaa duatloni rattaetapil Liis-Grete Arrost mööda kihutanud Anette Zukker, kes läbis kolm etappi kokku tulemusega 1:07.57. Arrole hõbemedal 1:11.14-ga ja pronks Paula-Brit Siimarile 1:11.44-ga.

Anette Zukker ütles, et rattasõit on tema trumpala ja lootis seal oma ära teha. Nii saigi ta liidri Liis-Grete Arro 8. kilomeetril kätte, sõitis temast mööduda ja tegi vahe sisse.

Liis-Grete Arro jäi hõbemedaliga väga rahule, sest on tänavu rattaga sõitnud vaid kümmekond korda ja suutis võistlusel hoida keskmist kiirust 31 km/h.

“Jooksus panin endast kõik välja, rattasõit oli väga raske. Anette tundub nagu rauast ratta peal. Kolmanda koha saanud naine läks minust rattas ka mööda, aga jooksuga sain ta kätte. Mulle üleminek sobib. Paistab, et mul ikka midagi sees on,” hindas Arro, kes võitnud juunioride MMil triatlonis pronksmedali. Duatlonis on ta varem tulnud ka Eesti meistriks.

Autor: Ahto Jakson