Audi Vana-aasta teatemaratonil osales 109 tiimi

23.12.2019

Finišis tundsid end kõik võitjana

Laupäeval, 21.detsembril toimunud heategevuslikul Audi Vana-aasta jooksul, maratonil ja teatemaratonil osales kokku 888 jooksjat ja kõndijat

Rocca al Mare kergliiklusteedel toimunud heategevusliku Audi Vana-aasta maratoni võitis Kristo Reinsalu ajaga 2:46:01. Vaid 48 sekundit aeglasema ajaga saavutas teise koha Veiko Sulev. Viimase ehk kolmandana jõudis poodiumile uue isikliku rekordi 2:46:49 püstitanud Leivo Sepp.

Naistest võitis Mari Boikov, kes ajaga 3:02:53 saavutas üldarvestuses kõrge viienda koha. Teise ja kolmandana lõpetasid Klarika Kuusk ja Siiri Pilt, kelle ajad olid vastavalt 3:14:20 ja 3:42:08. Kokku lõpetas maratoni 107 kanget jooksjat.

Juba 17.korda toimunud Vana-aasta jooksul, kus osalejad läbisid ühe 8,44 km pikkuse ringi oli meestest kindel võitja Karel Hussar (26:11) ja kiireim naine oli Silja Jürs (36:05). Teise ja kolmandana lõpetasid vastavalt Aaro Tiiksaar ja Franko Reinhold ning Lisett Alt ja Mirjam Vint. Jooksu lõpetasid 250 jooksjat ja ka kõndijat.

Maratoniga samal ajal startis teatemaraton, kus viieliikmeliste tiimide iga liige jooksis ühe 8,44 km ring ja viie peale kokku täismaratoni. Paremusjärjestused selgitati mees-, nais- ja segatiimide arvestuses. Kokku tuli starti koguni 109 tiimi, millega püstitati ka uus Eesti maratoni teatejooksul osalenud tiimide rekord!

Teatemaratoni kiireim oli Treeningpartner Noormehed I (Armin Allmäe, Mark Abner, Kalev Õisnurm, Enari Mustonen, Dmitri Aristov).  Teiseks tulid Sparta Mehed (Riho Kirsipuu, Urmo Kallakas, Peep Jalakas, Martin Tamm, Sander Jürs) ning kolmandaks 21CC/Trihards/Enervit poisid (Johannes Sikk, Kaarel Trepp, Oskar Miller, Remo Holtsmeier, Armin Angerjärv).

Naistiimidest võitis #HeadInimesed Naised (Laura Maasik, Kelly Nevolihhin, Marion Tibar, Marika Turb, Helin Meier), teiseks tuli Täppsportlaste naiskond (Mari Boikov, Liliana Torn, Irmeli Jaanson-Vaher, Bret Schär, Kaia Lepik) ja kolmandaks Sparta Siresääred (Maris Terno, Brit Rammul, Triin Gede, Kertu Kula, Maria Veskla).

Segatiimidest läks võit Anu Jooksutrennidele (Timmo Jeret, Anu Piiroja, Alari Lumberg, Mirtti Verbitskas, Martin Tarkpea).

Iga distantsi iga osaleja osalustasust läks 5 € heategevuseks ja kokku 4440 € toetati Eesti Agrenska Fondi, kelle missioon siin elus on aidata neid, kes seda kõige rohkem vajavad - et pered, kus kasvab puudega laps, võiksid jääda normaalsesse ellu.