Heategevuslik 2020 Audi jooksupäev toimub, aga teatud muudatuste ja piirangutega

24.11.2020

Ka jooksurajal on soovitav liikuda kahekaupa

Audi heategevusliku jooksupäeva korralduses on muudatused seoses Eesti Vabariigi valitsuse poolt heaks kiidetud koroonaviiruse leviku vastaste piirangutega

18. korda korraldatav Audi heategevuslik jooksupäev toimub nagu planeeritud laupäeval, 19. detsembril. Võistluskeskus asub Rocca al Mares kooli juures õues, kus saab toimuma ka stardimaterjalide jagamine. Audi jooksupäeva programmi jääb ikka kolm distantsi, aga muutuvad stardiajad ja osalejate arvule seatakse piirid.

Maratoni ja teatemaratoni start antakse kell 9.00 ehk tuuakse algselt planeeritust poolt tundi ettepoole. Maratonile saab osalema kuni 100 maratoonarit ja teatemaratonile lubatakse registreerida kuni 75 tiimi.
Jooksu start lükatakse 2 tundi edasi ja uus stardiaeg 8,44 km pikkusele jooksule on 15.00. Osalema lubatakse kuni 250 jooksjat ja ka kõndijat.

Ajakava muudatusega tagab korraldaja, et sportlased on piisavalt hajutatud, mis tähendab, et päeva esimeses pooles on võistluskeskuses ja võistlusrajal ainult maratonil ja teatemaratonil osalejad ning päeva teises pooles 8,44 km pikkuse jooksu läbijad.
Võistluskeskuses saab toimuma maksimaalne hajutamine, millele kindlasti saavad kaasa aidata osalejad ise. Kõigi distantside stardikoridori pääseb peale käte desinfitseerimist  ja ainult maski kandes. Peale stardijoont ületades saab  eemaldada maski, mille saab panna tasku või visata 200 m stardist asuvasse prügikonteinerisse. Peale oma jooksu või teatevahetuse lõpetamist on osalejatel kohustus koheselt finišialast ja soovitatav ka võistluskeskusest lahkuda.


Korraldajad loodavad, et kui üheskoos lähtume neist piirangutest, siis saame ikkagi jooksurõõmu nautida ja anda panuse heategevusse.

Peasponsor

Audi

Toetajad

Craft
TLN Spordiamet
kulka
Tupla
RPE