Tähistame koos Spordinädalat!

07.09.2021

Spordinädala hüüdlauseks on „Vaktsineeri ennast laiskuse vastu!“

23.-30. septembril tähistatakse nii Eestis kui kõikjal Euroopas seitsmendat korda Spordinädalat. 

Spordinädala eesmärk on pakkuda võimalikult paljudele eestimaalastele liikumisega seotud positiivseid elamusi ja kogemusi. Käesoleval aastal on Spordinädala hüüdlauseks „Vaktsineeri ennast laiskuse vastu!“

EOK liikumisharrastuse juht Peeter Lusmägi sõnul on Spordinädala eesmärk suurendada eestimaalaste arvu, kes tegelevad regulaarselt liikumisharrastusega. „Eestis läbiviidud kehalise aktiivsuse uuringute kohaselt saab piisavat liikumiskoormust ca 40% täiskasvanutest ja vaid viiendik kooliõpilastest. Ometi on laialdaselt teada liikumisharrastuse positiivne mõju – parem tervis, suurem õppimis- ja töövõime, elustiilist tingitud haiguste ennetamine, suurenenud tervena elatud aastate arv ning parem tuju ja vähem stressi. Loodan, et inimestel tekib Spordinädalaga seotud üritustel osaledes pidev harjumus erinevaid liikumisvorme viljeleda kaasates lisaks ka pereliikmeid, sõpru kui töökaaslasi,“ ütles Lusmägi.

Spordinädal 2021 patroonid, liikuma innustajad ja eeskujud on alpinist Krisli Melesk, EOK sportlaskomisjoni liige ja äsja karjääri lõpetanud kiiruisutaja Saskia Alusalu, teleajakirjanikud Hannes Hermaküla, Keili Sükijainen, Reet Linna, muusikud Artjom Savitski ja Inger ning TalTechi rektor Tiit Land.

Spordinädalast võib osa võtta igaüks! Korraldage vahva tervisepäev või sportlik lõunapaus; unustamatu matk, ettevõttesisene võistlus või muu tervislik tegevus. Värske õhk ja kehaline tegevus on kõige efektiivsem ravim jõudeelu elamise vastu. Suurendame koos liikumisharrastusega inimeste hulka! 

Spordinädala koduleheküljel www.spordinadal.ee saate registreerida oma ettevõtte sündmuse ning loosirattast on võimalik võita 2 tervisliku elustiili koolitust Ott Kiivikaselt.

Lisaks on kõigil teie ettevõtte töötajatel terve septembrikuu võimalus osa võtta Spordinädala väljakutsest, kus eesmärgi täitnute vahel loosime välja jooksujalatseid ning eksklusiivset olümpiavarustust. Väljakutsele saate registreerida https://spordinadal.ee/et/eok-spordinadala-valjakutse

Samuti julgustame teid aastaringselt oma ettevõttes läbi viima NATO-testi, mis annab ülevaate kehalisest võimekusest https://spordinadal.ee/et/nato-test. Rohkem infot leiab aadressil www.spordinadal.ee.

Toetajad

SportKõigile
terveeestiees
KulMin
COOP
Spordimuuseum

Peatoetajad

EOK
EU_Erasmus