Tondiraba maraton pakub võistlemisvõimalust maratonil ja poolmaratonil

02.09.2020

Tondiraba kergliikusteel kulgev ring peaks sobima kiireks jooksuks

Pühapäeval, 6.septembril toimub esimest korda Tondiraba maraton, mis annab harrastusjooksjatele võimaluse realiseerida suvised treeningkilomeetrid tulemuseks

Seoses Eesti valitseva keerulise olukorraga mitmed Eesti suuremad jooksuvõistlused sunnitud ära jääma. Laupäeval, 12.septembril toimuvad Tallinna maratoni raames Eesti meistrivõistlused maratoni, kuid seal pääsevad starti vaid juba teatud tasemega maratonijooksjad. Ka mitmed sügisel toimuma pidanud rahvusvahelised maratonid ja poolmaratonid on oma võistlused tühistanud või toimuvad need virtuaalselt. Samas on paljud jooksusõbrad treeninud just sügiseseks maratoniks või poolmaratoniks. Olukorra leevendamiseks ja harrastusjooksjatele maratoni või poolmaratonil osalemise võimaluse loomiseks korraldab Stamina Spordiklubi koostöös toetajatega pühapäeval, 6.septembril Tondiraba maratoni. 
 

Tondiraba maratoni rada kulgeb Tondiraba terviseraja kergliiklusteel, mil on pikkust 2,11 km ja on 100 % asfaltkattega. Tondirabas toimuva jooksupäeva programmi kuulub kolm distantsi - maratoni. poolmaraton ja minimaraton. Kõikidele distantsidele antakse start kell 12.00.

Poolmaratoni jooksjad peavad 2,11 km ringi läbima 10 korda. Minimaratonis ehk 1/10 maratonist läbitakse 2,1 km ring kaks korda ning 4,2 km distants annab võimaluse jooksuvõistluse hõngu nautida lühemate distantside harrastajatel ja ka noorematel jooksusõpradel.
Maratoni ehk 42,195 km läbimiseks tuleb joosta 20 ringi. 
Seoses võimalike piirangutega võib igal distantsil tulla osalejate arvu osas piirang. Küll saavad aga kõik maratoni ja poolmaratoni lõpetajad esimese Tondiraba maratoni medali.

 

Kuna võistlus toimub ringil ja mida pikem distants, seda rohkem ringe tuleb osalejatel endil ka lugeda, siis selle kergendamiseks on 50 m peale ringi lõppu paigaldatud ekraan. Iga osaleja näeb iga ringi järel ekraanilt oma läbitud ringe, läbitud distantsi ja viimase ringi aega. Ekraani ülemises servas näitab kell stardist kulunud aeg. Lisaks ei pea võistlejad muretsema joogipunktide vähesuse üle, sest janu kustutada ja energiat taastada saab igal ringil ehk energiapunkt asub iga 2,11 km järel.

Enne võistlust ja peale võistlust saavad osalejad kasutada Tondiraba Jäähalli riietusruumi ja pesemisvõimalusi. 

Tondiraba maratoni, poolmaratoni ja minimaratoni info, juhendid ja registreerimine

Toetajad

TLN Spordiamet
Tere
enervit