Tondiraba Sisemaraton tähistab juubelit

01.01.2024

Tondiraba Jäähallis saavad jooksjad taas Ants Antsoni pilgu all suvises vormis maraton läbida

10. Tondiraba Sisemaraton toimub laupäeval, 27.jaanuaril 2024.aastal.

Tondiraba Jäähallis Stamina Spordiklubi korraldatav Eestis ainulaadne sisemaraton tähistab 2024.aastal juubelit, sest 10. korda toimuv Tondiraba Sisemaraton pakub taas pikamaajooksjatele võimaluse joosta talvel oma lemmikdistants ehk maraton lühikeses suvises jooksuriietuses. Klassikaline maraton ehk 42, 195 km joostakse Tondiraba Jäähalli siseovaalil, kus 252,66 m pikkune ring tuleb läbida 167 korda!
Kõik sisemaratonile registreerunud jooksjad saavad soovi korral osaleda ka 6 tunni jooksus. Selleks tuleb samal ringil joosta 6 tundi ja selle aja jooksul läbitud täisringide arv ehk distants ongi tulemuseks.
Eesti tipptulemus sisemaratonis joosti 9.Tondiraba Sisemaratonil 28.jaanuaril 2023.aastal, kui Ahti Nuga läbis 167 ringilise maratoni ajaga 2:39:03.

Kõik maratoni lõpetajad saavad finišis saavutatud kohaga medali ehk mida kiiremini 167 ringi läbida seda väiksem on number medalil!

Nagu varasematel kordadel nii saavad ka sel korral Tondiraba Sisemaratonile eelregistreerunud osalejad esitada ühe oma lemmiklaulu, mille saatel on kilomeetrite kogumine  meeleolukam.

Seoses ringi eripäradega on osalejate arv 9.Tondiraba Sisemaratonil piiratud 55 jooksjaga. Võistluse toimumise eelduseks on, et hiljemalt 10.jaanuariks eelregistreerub vähemalt 40 jooksjat.  


Kolmandat korda saab Tondiraba Jäähallis võistelda ka 10 km jooksus. Sel korral saavad ka sisekõmne lõpetajad medal ja sarnaselt sisemaratonile saavad ka siin lõpetajad medali lõpetamise kohaga.


Tondiraba Sisekümme nime kandval võistlusel tuleb osalejatel 250 m pikkune ring läbida 40 korda. Sarnaselt sisemaratoniga on ka siin võimalus joosta distantsi ehk saada kirja tulemus ka tunnijooksus. Tondiraba Sisekümne rekord pärineb 2022.aastast, kui 
Hektor Uustalo sai 40 ringiga kümne kilomeetri ajaks 37:22.
Ka sisekümnes on osalejate arv piiratud, starti lubatakse 45 kiiremat registreerijat. 

 

10. Tondiraba Sisemaratoni ja Tondiraba Sisekümme info ja juhendid ning registreerimine

Toetajad

TLN Spordiamet
KULKA
Audi
TradeHouse
Tupla