Suple, Sõtku, Sörgi rahvatriatlonid tähistavad 2021.aastal 15.juubelit!

21.05.2021

Avaetapil saab taas Vabaõhumuuseumis triatloni proovida

2021.aasta Suple, Sõtku, Sörgi hooaja avab 12.juunil Vabaõhumuuseumi rahvatriatlon. 

Esimest korda korraldas Stamina Spordiklubi Suple, Sõtku, Sörgi egiidi all triatlonivõistlusi 2007.aastal. Formaadi ideeks oli lühike, kõigile jõukohane ujumine, kus pikksueks 100 - 150 m. Lisaks ei pidanud osalejal olema oma ratast, vaid korraldajad pakkusid võimalust kasutada rendiratast. Esimese võistlusena korradati Nõmme Spordikeskuses Nõmme rahvatriatlon, kus toimus koguni 3 starti.

 

2021.aastal saab lisaks Vabaõhumuuseumi rahvatriatlonile Suple, Sõtku, Sörgi raames triatloniga tutvust teha veel 11.juulil Pühajärve pargitriatlonil ja 19.augustil Nõmme õhtutriatlonil. Stamina Spordiklubi poolt korraldatavatele kolmele rahvatriatlonile on oodatud kõik rahvaspordi ja liikumisharrastuse huvilised ning ka need, kes seni pole triatloni veel proovinud.
 

Laupäeval, 12.juunil korraldatav Vabaõhumuuseumi rahvatriatlon toimub basseinitriatloni formaadis, kui triatloni avadistsipliin ujutakse Rocca al Mare kooli sisebasseinis. Ujumine algab kell 9 hommikul ja  eraldistardist tuleb ujuda 10 basseinipikkust ehk 250 m. Ratta- ja jooksudistantsi start on kell 11.00 juba Vabaõhumuuseumis ja toimub Gunderseni meetodil ehk rattarajale starditakse ujumise paremusjärjestuse alusel. Rattaringi pikkuseks on 2 km ja sõidetakse 4 ringi ehk kokku 8 km ning raja läbimiseks sobib maastikuratas. Jooksuringi pikkuseks on 2,6 km ja joosta tuleb üks rng. Nii ratta- kui jooksuring kulgevad täies mahus Vabaõhumuuseumi teedel.

Pühapäeval, 11.juulil keskpäeval toimuval Pühajärve pargitriatlonil ujutakse Pühajärves ühisstardist 150m, mille järel suunduvad võistlejad 4,4 km pikkusele rattaringile.. Rattaring kulgeb asfaltkattega kergliiklusteel ja Otepää-Sihva maanteel ning sõita tuleb 2 ringi.  Viimase alana kavas olev jooksmine koosneb Pühajärve pargis kulgevast kahest 1,7 km pikkusest ringist.
Neljapäeva 19.augusti õhtul toimuval Nõmme õhtutriatlonil toimub 100 m ujumine Nõmme Spordikeskuse välibasseinis ning ratta- ja jooksudistants kulgevad Nõmme Terviseradadel. Rattal tuleb sõita 12 km pikkune ring Nõmme-Harku  terviserajal ning viimase etapina tuleb osalejail joosta kolm 1 km pikkust ringi.


Igal võistlusel autasustatakse meeste ja naiste kolme kiiremat ja kõigi osalejate vahel loositakse veel 5 sportlikku auhinda.

Suple, Sõtku, Sörgi rahvatriatloni võistlustel saab osaleda ka ratast omamata, sest koostöös CityBike’ga pakutakse võimalust rentida ratas triatloni läbimiseks.
Registreerimine toimub Stamina iseteeninduskeskkonnas https://iseteenindus.stamina.ee/ 

Toetajad

Pühajärve SPA
otepää
KULKA
Tupla