Suple, Sõtku, Sörgi rahvatriatlonid alustavad 2022.aastal 16.hooaega

18.01.2022

Pealtvaatajad annavad Pühajärve pargitriatloni ujumise stardile Pühajärve kaldal hoogu juurde

Esimest korda toimuvad Suple, Sõtku, Sörgi rahvatriatlonid ka sarjana!

2022.aastal korraldab Stamina Spordiklubi juba 16.hooaega Suple, Sõtku, Sörgi egiidi all triatlonivõistlusi. 2007.aastal esimest korda toimus Nõmme Spordikeskuses kõigile jõukohane triatlonivõistluse formaat, mille üks põhimõte oli lühike ujumine, kus pikkuseks oli 100 m. Lisaks oli osalejatel võimalus rentida korraldajatelt triatloni rattadistantsi läbimiseks rendiratas.

 

2022.aastal toimub viimastele aastatele tavaks saanule taas kolm Suple, Sõtku, Sörgi rahvatriatloni, mis esimest korda on liidetud ka ühtseks sarjaks. Rahvatriatlonide sarja on oodatud liituma kõik rahvaspordi ja liikumisharrastuse huvilised ning ka need, kes seni pole triatloni veel proovinud. Rahvatriatloni sarja kuuluvad Vabaõhumuuseumi Basseinitriatloni, Nõmme Õhtutriatlon ja Pühajärve Pargitriatlon.
 

Pühapäeval, 24. aprillil toimuva Vabaõhumuuseumi Basseinitriatloni avadistsipliin ujutakse Rocca al Mare kooli sisebasseinis. Eraldistardist ujumises tuleb ujuda 8 basseinipikkust ehk 200 m. Ratta- ja jooksudistants toimuvad Vabaõhumuuseumis ja rattarajale starditakse Gunderseni meetodil ehk ujumise paremusjärjestuse alusel. Nii ratta- kui jooksuring kulgevad täies mahus Vabaõhumuuseumi teedel.

Reede, 17. juuni õhtul korraldataval Nõmme Õhtutriatlonil toimub 100 m ujumine Nõmme Spordikeskuse välibasseinis ning ratta- ja jooksudistants kulgevad Nõmme Terviseradadel. Rattal tuleb sõita 12 km pikkune ring Nõmme-Harku  terviserajal ning viimase etapina tuleb osalejail joosta kolm 1 km pikkust ringi. 

Pühapäeval, 10.juulil toimub sarja viimase võistlusena Pühajärve Pargitriatlonil. Rahvatriatloni sõbrad kogunevad juba 16.korda Pühajärve Puhkekeskuse parki, et kell 12 alustada Pühajärves 150 m ujumisega. Pühajärve Pargitriatlonil minnakse peale ujumist 4,4 km pikkusele rattaringile, mis kulgeb asfaltkattega kergliiklusteel ja Otepää-Sihva maanteel ning sõita tuleb 2 ringi.  Viimase alana kavas olev jooksmine koosneb Pühajärve pargis kulgevast kahest 1,7 km pikkusest ringist.
Pühajärve Pargitriatlonile eelneval päeval, 9.juuli toimub samas kohas Maru Järvejooksude sarja kuuluv 41.jooks ümber Pühajärve. Kahel võistlusel osalejate vahel selgitakse välja ka Pühajärve sportlikumad mehed ja naised.

 

Igal võistlusel autasustatakse meeste ja naiste kolme kiiremat ja kõigi osalejate vahel loositakse veel 5 sportlikku auhinda. Peale Pühajärve pargitriatloni autasustakse ka Rahvatriatloni sarja kolme kiireimat meest ja naist.

Suple, Sõtku, Sörgi rahvatriatloni võistlustel saab osaleda ka ratast omamata, sest koostöös CityBike’ga pakutakse võimalust rentida ratas triatloni läbimiseks.

Soodsamalt saab Rahvatriatloni sarja võistlustel osaleda, kui registreerida end kogu sarjale. Rahvatriatloni sarjale ja üksikutele rahvatriatlonidele saab end kirja panna Stamina iseteeninduskeskkonnas https://iseteenindus.stamina.ee/  

Toetajad

Pühajärve SPA
otepää
KULKA
Tupla