Maru Järvejooksude sari jätkub 42.jooksuga ümber Pühajärve

12.06.2023

Start 10,7 km Pühajärve ringile antakse Pühajärve Puhkekeskuse pargis

Laupäeval, 8. juulil toimuvale 42.jooksule ümber Pühajärve antakse start kell 12.00 Pühajärve Puhkekeskuse pargis.

Laupäeval, 8. juulil toimuvale 42.jooksule ümber Pühajärve antakse start kell 12.00. Kaunil Otepää kuppelmaastikul kulgev 10,7 km jooksuring pakub lisaks jooksurõõmule ka silmale kauneid vaateid. 42. jooks ümber Pühajärve on 2023.aasta Maru Järvejooksude sarja 3.etapp. Sarja avas 22.aprillil jooks ümber Paunküla veehoidla ja 2.etapina toimus 21.mail 52.jooks ümber Harku järve. Sarja lõpetab traditsioonlliselt 26.augustil 51.jooks ümber Ülemiste järve.


Teist korda kuulub Pühajärve jooksupäeva programmi ka Pühajärve pargijooks , kuhu on oodatud eelkõige noorjooksjad aga ka need jooksusõbrad, kelle jaoks järvering sel korral veel liiga pikk. Pühajärve pargijooksu start antakse kell 12.10 ning start ja finiš on samad mis järvejooksul. Pargijooksu 2 km pikkune rada kulgeb Pühajärve mõisapargis ja ümber Pühajärve sõjatamme.


Peale Maru Järvejooksude kahte avajooksu on sarja liider Roman Fosti, kes edestab teisel kohal asuvat Jaanus Kallastet 42 sekundiga. Kolmandalt kohalt läheb Pühajärve jooksule vastu Bert Tippi. Naistest on sarja liidri Helen Belli edu veel suurem. Teisena sarjas jätkav Maris Heinaru katoab Helenile juba üle 3 minuti. Nagu igal Pühajärve jooksul, nii on ka seekord starti oodata Eesti talialade sportlasi, suusatajaid ja laskesuustajaid, kellede jaoks ring ümber Pühajärve pakub hea võimaluse oma jooksukirust võrrelda Eesti parimate jooksjatega.


Enne Pühajärve järvejooksu ja pargijooksu toimuvad Pühajärve Puhkekeskuse pargis lastejooksud. Osaleda saavad kuni 12-aastased lapsed. Osalemine on tasuta ja registreerimine toimub jooksupäeval alates kella 10-st. Ligi 300 meetri pikkuse raja start antakse kell 11. Finišis saavad kõik lapsed endale diplomi ning maiustuseks Tupla šokolaadi

42.jooksu ümber Pühajärve info ja registreerimine

2.Pühajärve pargijooksu info ja registreerimine

 

Traditsiooniliselt korraldab Stamina Spordiklubi suvel Pühajärvel ühel nädalavahetusel kaks rahvaspordiüritust, mille põhjal selguvad ka Pühajärve sportlikumad mehed ja naised. Lisaks laupäeval, 2.juulil toimuvale 42.jooksule ümber Pühajärve korraldatakse pühapäeval, 9.juulil samas ka Pühajärve pargitriatlon.
Mõlemal päeval osalejad selgitavad ühtlasi ka Pühajärve sportlikumad mehed ja naised. Mõlema võistluse ajad liidetakse ning kiirema summaarse aja saanud mees ja naine ongi Pühajärve kiireimad meed ja naine. Autasud on ette nähtud kolmele parimale naisele ja mehele

Toetajad

Pühajärve SPA
otepää
KULKA
Tupla