26. Saaremaa Duatlon toob kokku Eesti triatloni ja duatloni paremiku

29.08.2021

Kõikidel distantsidel joostakse esimesed meetrid Kuressaare Linnastaadionil

26. Saaremaa Duatlonil selguvad Eesti meistrid duatlonis ja 2021.aasta Creo Eesti Triatlon karikasarja võitjad. 

Laupäeval, 25.septembril toimub juba 26. korda Saaremaa Duatlon, mis alates 1995.aastat on Kristjan Raiendi ja Jaan Pehki mälestusvõistlus. Võistlus tütab tulla kõrgetasemeline ja osavõturohke, sest 26. Saaremaa duatlonil selguvad ka Eesti meistrid duatlonis kõikides vanuseklassides ja võistlus on CREO Eesti Traitloni karikasarja viimane ja otsustav 10.etapp.

Saaremaa Duatloni kõigi distantside stardijoon ja võistkuskeskus asub Kuressaare linnastaadionil. Põhidistantsi ja NOVA duatloni jooksuring viib võistlejad staadionilt ümber Kuressaare piiskopilinnuse ning jooksu ajal avanevad suurepärased vaated ajaloolisele linnusele. 2,5 km ringi lõpetab 400 m ring Kuressaare linnastaadionil.
Lasteduatlonil jooksevad võistlejad staadioni ja linnuse vahel asuvas pargis ning samuti staadioniringil
Jalgrattasõidu ring on kõikidel distantsidel sama. Lapsed sõidavad ühe, NOVA duatlonil võistlejad kaks ja põhidistantsil osalejatel tuleb läbida neli ringi. Rattaring on tehniline ja mitmete pööretega, mis omakorda tagab kindlasti põneva võistluse. 5,1 km ring algab Kuressaare Linnastaadioni kõrvalt, kui väljutakse vahetusalast ja kulgeb järgmistel tänavatel Staadioni - Uus-Roomassaare - Marientali tee kergliiklustee - Marientali tee - Uus- Roomassaare tee kergliiklustee - Tuule kergliiklustee.
Jalgrattasõit toimub avatud liiklusega tänavatel, kiivri kandmine ning liikluseeskirjade ja võistlusmäärustiku jälgimine on kohustuslik
 

Saaremaa Duatloni põhidistantsi võitja saab igal aastal enda kätte hoiule aastaks ajaks Kristjan Raiendi viimase tööandja, Malmerki poolt välja pandud rändkarika, kuhu on graveeritud ka kõigi varasemate võitjate nimed.

26.Saaremaa Duatloni soodsam registreerimine lõpeb 31.augustil.
26.Saaremaa Duatloni juhend, rajakaardid ja registreerimine 

 

Peatoetaja

Vöimalus

Toetajad

Alexela
ETL
KULKA
Tupla