27. Saaremaa Duatlonil selguvad taas Eesti meistrid duatlonis

12.09.2022

Kuressaare Linnastaadionilt stardivad kõik Saaremaa Duatloni distantsid

27. Saaremaa Duatlonil pannakse paika 2022 CREO Eesti Triatloni karikasarja lõplikud paremusjärjestused

Laupäeval, 24.septembril toimub 27. Saaremaa Duatlon, mis alates 1995.aastat on Kristjan Raiendi ja Jaan Pehki mälestusvõistlus. Võistlus on jällegi tulemas väga kõrgetasemeline ja osavõturohke, sest 27. Saaremaa duatlonil selguvad ka Eesti meistrid duatlonis kõikides vanuseklassides ja pannakse paika ka CREO Eesti Triatloni karikasarja lõplikud paremusjärjestused kõikides vanuseklassides. 
27.Saaremaa Duatlon kuulub ka seitsmendat korda toimuva üleeestilise Spordinädala programmi.

Saaremaa Duatloni kõigi distantsid saavad stardi Kuressaare linnastaadionilt, kus asub ka võistluskeskus ja vahetusala. Põhidistantsi ja NOVA duatloni jooksuring viib võistlejad staadionilt ümber Kuressaare piiskopilinnuse ning jooksu ajal avanevad suurepärased vaated ajaloolisele linnusele. 2,5 km ringi lõpetab 400 m ring Kuressaare linnastaadionil. 
Lasteduatlonil jooksevad võistlejad staadioni ja linnuse vahel asuvas pargis ning samuti staadioniringil
Jalgrattasõidu ring on kõikidel distantsidel sama. Lapsed sõidavad ühe, NOVA duatlonil võistlejad kaks ja põhidistantsil osalejatel tuleb läbida neli ringi. Rattaring on tehniline ja mitmete pööretega, mis omakorda tagab kindlasti põneva võistluse. 5,1 km ring algab Kuressaare Linnastaadioni kõrvalt, kui väljutakse vahetusalast ja kulgeb järgmistel tänavatel Staadioni - Uus-Roomassaare - Marientali tee kergliiklustee - Marientali tee - Uus- Roomassaare tee kergliiklustee - Tuule kergliiklustee.
Jalgrattasõit toimub avatud liiklusega tänavatel, kiivri kandmine ning liikluseeskirjade ja võistlusmäärustiku jälgimine on kohustuslik
 

Saaremaa Duatloni põhidistantsi võitja saab igal aastal enda kätte hoiule aastaks ajaks Kristjan Raiendi viimase tööandja, Malmerki poolt välja pandud rändkarika, kuhu on graveeritud ka kõigi varasemate võitjate nimed.

27.Saaremaa Duatloni eelregistreerimine lõpeb 22.septembril. 
27.Saaremaa Duatloni juhend, rajakaardid ja registreerimine 

Peatoetaja

Vöimalus

Toetajad

Alexela
ETL
KULKA
Liikumisaasta2023
Tupla