Icebug Kõva Mehe Jooksu võidud läksid ühte perekonda

01.04.2020

Mudas roomamine tõi naeru näole

Pühapäeval, 9.juunil toimus Saue vallas Saunapunktis juba 12.korda Icebug Kõva Mehe Jooks. Ekstreemse 10 km pikkuse distantsi võit läks nii meeste kui naiste arvestuses orienteerujatele – ühte perekonda kuuluvatele Kaasikutele.

Krossijooksuks sobival rajal tuli osalejatel läbida ja ületada erinevaid looduslikke ning spetsiaalselt jooksu jaoks ehitatud takistusi. Juba varasemast tuttavatele läbi jõe ja üle heinapallide virna jooksmisele, erinevate veetakistuste ületamisele ning läbimisele, mudas roomamisele ja torudesse sukeldumisele pidid osalejad seekord ka käte jõul rippes edasi liikuma ning suure konteineri ületama. Kõva Mehe Jooksu reeglite pärase aja kirja saamiseks pidid osalejad läbima-ületama kõik rajale jäävad takistused. Takistuste mitteläbimise korral tulnuks teha trahviks kätekõverdusi.

10 km ekstreemse raja võitis meestest orienteeruja Jarmo Kaasiku ajaga 57.08,6. Eesti trepijooksu meister Rauno Tiits, kes osales Kõva Mehe Jooksul kolmandat korda, kaotas talle 40 sekundiga. “Eelmisel aastal eksisin rajalt ära, ülemöödunud aastal sain 7. koha. Ei lootnud, et täna nii hästi läheb. Lasin algul grupi eest ära ja võtsin esimesed kaks kilomeetrit teadlikult rahulikult. Hakkasin vaikselt oma positsiooni parandama, poolel maal avastasin, et olen juba teine,” rääkis Tiits ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ta hakkas liidrit püüdma, kuid päris kätte ei saanud. Kõige vähem vähenes vahe liidriga 15 sekundile, ent paar kilomeetrit enne lõppu hakkas liider vahet suurendama. Rauno Tiits mainis, et lühikeste pükstega läbi võsa joostes kriimustas ta vaarikavarte vastu puutudes jalad ära. “Kõige rohkem kartsin veetakistusi, sest ei tea, mis seal ees võib oodata. Võib järsku mõne kivi otsa sattuda,” lausus Tiits. Kolmanda koha sai tänasel jooksul Rene Mägi ajaga 57.53,8.

Naistest võtsid Icebug Kõva Mehe Jooksul kaksikvõidu õed Kaidy ja Keidi Kaasiku. Esimene neist lõpetas ajaga 1:03.49,6 ja teine ajaga 1:03.58,0. Kolmandaks tuli trepijooksudel kaasa löönud Merlyn Valma tulemusega 1:04.58,5. Tiimide arvestuses võitis esikoha Eesti Trepi- ja Tõusujooksud koosseisus Rauno Tiits, Lauri Ulm ja Marko Vilu (3:01.06). Teine koht OCR Estonia, kuhu kuulusid Carry Saluste, Tarmo Pertel ja Rain Vosman (3:01.30). Kolmandale kohale jõudis Abmla SK, mida esindasid Jarmo Kaasiku, Kasper Keerberg ja Kaidy Kaasiku (3:03.04).