2021.aasta Icebug Kõva Mehe Jooks ja Kõva Tiimi Jooks toimuvad!

26.05.2021

Kuivaks ei jää keegi ka sel aastal

19. – 20.juunil on kõik takistuste- ja mudajooksu sõbrad oodatud Saunapunkti, et taaskord ühiselt ja esimest korda kaks päeva järjest nautida ekstreemsemaid  jooksuelamusi.

 

Valitsus võttis 25.mail vastu põhimõttelised otsused leevendada kehtivaid COVID-19 piiranguid, sealhulgas tohib alates 14.juunist välitingimustes spordi- ja liikumisüritustel osaleda kuni 1000 osalejat, seal hulgas küll ka pealtvaatajad. Selle otsuse valguses on kindel, et 14.korda toimuv Icebug Kõva Mehe Jooks ja esimest korda toimuv Kõva Tiimi Jooks saavad 19. ja 20.juunil kindlasti korraldatud!

 

Pühapäeval, 20.juunil toimub põhivõistlus ehk klassikaline 10 km pikkune Icebug Kõva Mehe Jooks, kus uued ja vanad takistuste- ja mudajooksu sõbrad saavad ühiselt nautida ekstreemsemat jooksuelamust. Stamina ja Saunapunkti korraldataval Eesti vanimal takistustega krossijooksul, Icebug Kõva Mehe Jooksul tuleb osalejatel 10 km pikkusel krossijooksuks sobival rajal läbida ja ületada erinevaid looduslikke ja spetsiaalselt jooksu jaoks ehitatud takistusi. Rajale tulevad nii uued kui ka vanad head ja tuttavad takistused. Osalejatele teevad raja läbimise meeldejäävalt raskeks läbi jõe ja üle heinapallide virna jooksmine, erinevate veetakistuste ületamine ja läbimine, mudas roomamine ja torudesse sukeldumine, tiheda metsatuka läbimine, üle poorde turnimine ning palju muud.
Kõva Mehe Jooksu lõpuprotokolli reeglite pärase aja kirja saamiseks peavad osalejad läbima-ületama kõik rajale jäävad takistused. 
Icebug Kõva Mehe Jooksul saavad lõpetajad laheda Crafti särgi ja uhke medali.

 

Päev varem ehk laupäeval, 19.juunil toimub esimest korda Kõva Tiimi Jooks, kus osalevad kolmeliikmelised tiimid. Tiimi, kuhu saab kuuluda täpselt kolm osalejat, kõik liikmed alustavad, läbivad ja lõpetavad raja koos.
Tiimid stardivad eraldistardist 30 sekundilise intervalliga. Kõik tiimi liikmed saavad ajavõtukiibi ja saavad individuaalse distantsi läbimise aja, millel aga lõpptulemuse suhtes ei ole tähtsust.  Tiimi aeg fikseeritakse viimasena finišijoone ületanud tiimiliikme järgi.
Tiimiliikmed saavad lõpetamisel ka ajaloolise, esimest korda toimuva Kõva Tiimi Jooksu medali.
Kõva Tiimi Jooksu eesmärgiks on pakkuda meeskonnatöö kogemust ja rakendamist reaalses võistlussituatsioonis. Samuti pakub üritus pühapäevasele Icebug Kõva Mehe Jooksule kirjapannud osalejatele võimaluse päev varem tutvuda ja testida oma valmidust erinevate takistuste läbimisel.

 

Eelregistreerimine kestab kuni 15.juunini. Kuna osaleda lubatud arvu sisse peavad mahtuma ka pealtvaatajad ja korraldajad, siis hetkeseisuga lubatalse Icebug Kõva Mehe Jooksu starti 500 võistlejat ja Kõva Tiimi Jooksule 55 tiimi!

Icebug Kõva Mehe Jooksu juhend

Kõva Tiimi Jooksu juhend
Mõlema jooksu registreerimine

Peasponsor

Icebug

Toetajad

Matkasport
Tupla
TLN Kultuuri- ja Spordiamet
KULKA
Viacon
RPE
cramo