16. Icebug Kõva Mehe Jooksu võitsid Oliver Grauen ja Külli Sizask

05.06.2023

Meeste kolm esimest autasustamisel

Oliver Grauen ja Joosep Tammemäe pidasid Icebug Kõva Mehe Jooksul Eesti meistritiitlile põneva võistluse

16.korda toimunud Icebug Kõva Mehe Jooks tõi Tallinna lähedale Saue valda Saunapunkti taas takistuskrossijooksu sõbrad. Esimest korda selgitati Kõva Mehe Jooksu raames ka Eesti meistrid takistuskrossijooksus. Eesti meistrivõistlused tõid rajale ka uued, aga tehniliselt rasked takistused. .

Meestest läks eeldatava favoriidina rajale Kõva Mehe Jooksu kuuekordne võitja Joosep Tammemäe, kuid väga südiks vastaseks osutus vaid 17 aastane Oliver Grauen, kes on omavanuste hulgas teinud juba tegusid rahvusvahelistel võistlustel. Pea kogu distantsi läbisid kaks liidrit peaaegu koos, aga 300 m enne lõppu läbis Grauen ühe viimastest takistustest veatult ja kuna Tammemäe sinna takerdus, siis see saigi otsustavaks. Finišisse jõudiski esimesena Oliver Grauen ajaga 47:28.5 ja Joosep Tammemäe kaotas talle lõpuks 36,6 sekundiga. Kolmandana lõpetas Johan Talihärm ajaga 51:02.3. Grauen ja Tammmäe võtsid ka Eesti meistrivõitluste kulla ja hõbeda, aga pronksi sai siin arvestuses Heiko Mertsina, kes üldarvestuses oli 8.kohal.
Naistest võitis Icebug Kõva Mehe Jooksu kolmandat aastat järjest Külli Sizask ajaga 57:14.4, mis andis üldarvestuses kõrge 15.koha. Teise ja kolmandana lõpetasid Karolina Pugal ja Egle Polll.

Eesti meistrivõistluste arvestuses olid kolm paremat naist Kairi Tuulmägi, Merlyn Valm-Ulm ja Kerli Kuusk.

Eesti meistrivõistluste arvestuses said osaleda võistlejad, kellel oli kehtiv Eesti Takistuskrossijooksu Liidu litsents ja neile kehtisid takistustel ka karmimad reeglid.

Kokku lõpetas rohkelt emotsioone ja uusi atraktiivseid takistusi pakkunud 16.Icebug Kõva Mehe Jooksu 253 kõva meest ja naist.

16. Icebug Kõva Mehe Jooksu tulemused
Takistuskrossijooksu Eesti MV tulemused

Videod
Tiik , Kivimüür 1 , Kivimüür 2 , Kivimüür 3Mudas roomamine 1 , Mudas roomamine 2Finiš 1 , Tiigi ületamine , Finiš 2