2020.aastal rekordiliselt toimumiskohti, mis üllatavad ka mitmekesisusega

10.04.2020

Karnevalietapp Vanalinnas pakub laia kostüümide valikut

Juba 18.hooaega alustav liikumisharrastuse sarja Tradehouse tervisejooks ja -kõnd esimene etapp toimub kolmapäeval, 22. aprillil ja neljapäeval, 23.aprillil. Traditsiooniliselt kuulub sarja 21 etappi, mis toimuvad septembri lõpuni erinevatel Tallinna tervise- ja liikumisradadel.
2020.aastal toimuvad etapid ühe erandina Tallinna piires. Vaid 17.etapi teine päev toimub neljapäeval, 27.augustil Helsingis, kus sarjale registreerunud saavad tasuta osaleda suurel jooksuüritusel RunFest.

Traditsiooniliselt on ka uuel hooajal sarja etapid kahepäevased ning toimuvad sama nädala kolmapäeval ja neljapäeval. Erandiks on vaid sarja viimane 21.etapp, mis toimub sel aastal ühepäevasena ja laupäeval, 26.septembril ning on ühtlasi ka Eesti Spordinädala lõpuürituseks Be Active Night.

Uued etapid tagavad rekordilised toimumiskohad
2020.aastal toimuvad etapid kokku rekordiliselt 20 erinevas kohas Tallinnas ja lisaks siis 21.kohana Helsingis toimuv RunFest jooksufestival.
Kunagi varem, kui sel aastal, pole lisandunud nii palju uusi toimumiskohti. Uuel hooajal toimuvad sarja etapid esimest korda Paevälja radadel ja Pirita rannapromenaadil ning Kloostrimetsa ja Õismäe raba terviseradadel.
Enamus toimumiskohti on etappide toimumise ajal avatud ka mitte sarjas osalevatele jooksjatele ja kõndijatele. Aga ka sel aastal kuuluvad sarja sellised kohad, kuhu pääsevad vaid sarjale registreerunud osalejad. Tradehouse tervisejooks ja -kõnd etapid viivad koguni viiel päeval Eesti Vabaõhumuuseumi ja Botaanikaaia territooriumidel asuvatele liikumisradadele. Kuigi need on sissepääsu piletiga alad, siis sarjas osalejad pääsevad sinna etapipäevadel sarja osavõtutasu eest saadud ajavõtukiibi ettenäitamisel tasuta.


Teemaetapid toovad vaheldust
Nagu varasematel aastatel, nii on ka uuel hooajal kavas korraldada mitmeid teemaetappe. Kui kõik läheb plaanide kohaselt, siis saavad sarjaga liitunud osa koguni 10 erineva suunitlusega etapist. Ka sel korral tuleb eelmisel aastal esimest korda toimunud TradeHouse iluetapp, kus sarjas osalejatele tutvustatakse kuumi ilutooteid ja -trende. Kindlasti toimuvad positiivset tagasisidet saanud hommikujooksud, kus osalejad saavad oma tervisekilomeetrid läbida enne tööpäeva algust. XT sport aitab taas korraldada seiklusorienteerumise etapi, kus vahelduseks tähistatud rajale avaneb võimalus looduses liikuda kaardi abil. Lisaks toovad vaheldust ja enese proovile panemise võimalust karnevalietapp, NATO test, Helsingi RunFest ja veel ühtteist.
Sarja lõpetab sel aastal ühepäevane etapp, mis toimub laupäeval, 26.septembril ja on üle eestilise spordinädala lõpuüritus BeActiveNight. Etapi raames tutvustatakse kõigile sobivaid liikumisviise ning toimuvad ka erinevate alade näidistreeningud ja ka võistlused.

Et kõigest eelpool kirjapandust ja ka jooksvalt lisanduvast osa saada, siis selleks pole vaja teha muud, kui end individuaalosalejana või oma nelja kuni viieliikmeline tiim sarjale kirja panna.

Info ja registreerimine www.stamina.ee/tervisejooks

Peasponsor

Suurtoetajad

TLN Spordiamet
KULKA

Toetajad

Terviserajad
Sparta
Tupla

Partnerid

Evelin Talts
KepikõnniLiit