Tradehouse tervisejooks ja -kõnd sarja proloogist saab Eesti osavõturohkeim virtuaaljooks

22.04.2020

Soovituslik 5 km rada Pääsküla raba terviserajal

Liikumisharrastajate seas populaarne Tradehouse tervisejooks ja -kõnd sari alustab 2020.aastal aprilli kolmandal nädalal esmakordselt proloogiga.

Sarja soojenduse ja tutvustusena mõeldud proloog toimub Eestis kehtiva eriolukorra tõttu kaugetapina ja kestab 20.aprillist kuni 26.aprillini.


Kaugetapina ehk virtuaaletapina toimuval proloogil saab osaluse läbida erinevatel Eesti terviseradadel , aga osaluse võib joosta või kõndida ka enda poolt vabalt valitud kohas. Oluline on, et läbitud vahemaa oleks vähemalt 4 km. Proloog ei lähe sarja osalusena arvesse küll aga on boonuseks reegel, et hiljem saab proloogil osalemist kasutada järeleaitamise etapina.


Stamina Spordiklubi poolt juba 18.aastat korraldatava Tradehouse tervisejooks ja -kõnd sarja 1.etapp toimub samuti kaugetapina ja etapi osaluse saab joosta või kõndida 27.aprillist kuni 3.maini.
Kaugetapid toimuvad seni kuni kehtib eriolukord ning kehtiv liikumiskord ei muutu ehk siis kaugetapi läbimisel tuleb kindlasti järgida väljas liikumise 2 + 2 reeglit

Kaugosaluse arvestamine toimub portaali GoAndRun.eu kaudu. Kõik sarjale (nii tiimid kui individuaalosalejad) registreerunud on automaatselt olemas ka GoAndRun.eu keskkonnas ja saavad seal oma proloogi ja etappide kaugosalusi üles laadida.


Nädala jooksul toimuva proloogi teise päeva lõpuks oli 4 km pikkuse osaluse kirja saanud juba üle 100 sarjaga liitunu. Nädala lõpuks võib proloogil osalejate arvuks prognoosida 500 jooksjat ja kõndijat, mis tähistab Eesti osavõturohkeimat virtuaaljooksu.

Proloogi ajas täienevad tulemused

 

Sarja Facebooki lehel on üleval ka soovituslike radade album , kuhu lisatakse eelmiste aastate tuttavaid radasid ja ka uusi radasid, kus võimalik 2 + 2 reeglit järgides joosta ja kõndida oma osaluskorrad kaugetapina.

Tradehouse tervisejooks ja -kõnd sari on mõeldud liikumisharrastuse motiveerimiseks ja propageerimiseks. Kokku on sarjas 21 etappi, mis toimuvad septembri lõpuni vähemalt seitsmeteistkümnel Tallinna tervise- ja liikumisrajal. Sel aastal toimuvad kuni eriolukorra lõpuni etapid kaugetappidena. Sari pakub võimaluse kord nädalas sörkjooksu või -kõndi tehes kolleegide ja sõprade seltsis tööst puhata ja oma tervise eest hoolt kanda. Osalemiseks on vaja moodustada nelja- või viieliikmeline tiim ning registreerida see sarja kodulehel.

Sarja lõpus ootavad osalejaid ka väärt auhinnad. Parimat tiimi pärjatakse reisikinkekaardiga, mille väärtus on 3000 eurot. Sellele auhinnale pretendeerivad tiimid, kellel on kõige rohkem punkte ehk kes on aktiivsemalt osalenud. Peale selle on osalemise motiveerimiseks ka erinevad loosiauhinnad sarja partneritelt.

Sarja info ja registreerimine www.stamina.ee/tervisejooks

Peasponsor

Suurtoetajad

TLN Spordiamet
KULKA

Toetajad

Terviserajad
Sparta
Tupla

Partnerid

Evelin Talts
KepikõnniLiit