Tradehouse tervisejooks ja -kõnd stardib Kadrioru pargis

05.05.2021

Finiš Kadrioru pargis ootab tervisejooksjaid ja -kõndijaid

Kolmapäeval, 5.mail saab juba 19. korda hoo sisse Stamina Spordiklubi poolt korraldatav Tradehouse tervisejooks ja -kõnd. Kokku on kuni septembrini toimuvas liikumisürituse sarjas 21 etappi kogudistantsiga pea 100 kilomeetrit. 

Esimese, 5,1-kilomeetrise distantsi saavad tervisesportlased joostes või kõndides läbida täna Kadrioru pargis või virtuaalselt 9. maini.

Seoses kehtivate piirangutega ning järgides vabas õhus toimuva liikumisürituste 150 osaleja reeglit, toimub tänane etapp kahes stardis: 1. start on avatud 13:00-16:00, 2. start 17:00-20:00. Osaleda saab individuaalselt, nelja- kuni viieliikmeliste tiimidena ning sel aastal esmakordselt ka paarides. Võistluskeskus koos stardi ja finišiga asuvad Rohelise Aasa tänava parklas Kadrioru staadioni ja Kadrioru tenniseväljakute vahel.
 
„Ilu algab alati seestpoolt. Regulaarne liikumine, seda eriti vabas õhus, mõjub hästi nii kehale kui vaimule ja annab võimaluse lülitada kasvõi pooleks tunniks välja kiirest argipäevast. Loodame, et meie tervisekilomeetrid panevad põsed õhetama ja silmad särama ning toovad inimesed nutiseadme ja televiisori tagant õue,“ ütles ürituse nimesponsor, Tradehouse ilukaubamaja tegevjuht Terje Eichelmann.
 
Tradehouse tervisejooksu ja -kõnni sarja kuulub 21 etappi, mis toimuvad septembri lõpuni erinevatel Tallinna tervise- ja liikumisradadel, muuhulgas saab joosta nii Vabaõhumuuseumis, Botaanikaaias kui Paljassaare poolsaarel. Keskmise distantsi pikkuseks on 4,6 kilomeetrit ja kokku läbib igas etapis osalenu septembri lõpuks 96,7 kilomeetrit.
 
Pärisetapid koos stardi- ja finišiväravatega ning tähistatud rajaga toimuvad igal kolmapäeval, sama kalendrinädala jooksul ehk esmaspäevast pühapäevani saab etappe läbida ka kaugosalusena. Sarjale saab liituda kogu sarja kestvuse aja. Kui pole jõudnud kohe alguses etappidel osalemiskordi koguda, siis saab neid järgi teha teistel Stamina rahvaspordiüritustel.
 
„Ootame üritusele kõiki inimesi, ette pole vaja näidata ei kehalise kasvatuse kiituskirja ega jooksuvõistluse diplomeid. Pane selga ilmastikule vastavad riided, jalga mugavad jalanõud, võta kaasa pudel vett ja tule lihtsalt kohale – omas tempos 5-kilomeetrise kõnni või sörgiga saab hakkama igaüks,“ julgustas ürituse eestvedaja, Stamina Spordiklubi esindaja Urmo Raiend.

Nagu varasematel aastatel, nii premeeritakse ka sel aastal tublimaid osalejaid. Tiimide osas peavad aktiivsuspunktide saamiseks ühel etapil ehk kolmapäeval ja kaugosalusel nädala jooksul osalema vähemalt 3 tiimi liiget. Paaridest peab aktiivsuspunktide saamiseks ühel etapil ehk kolmapäeval ja kaugosalusel nädala jooksul osalema vähemal üks paariline. Individuaalarvestuse osalustasu 21 etapile on 55 eurot.

Lisamotivatsiooniks saavad sarjaga liitunud tervisesportlased võtta osa ka tervisekilomeetrite programmist. Tänavu on programmist osa võtnud 204 inimest, kes on alates aprilli algusest teinud üle 4600 treeningu ning läbinud pea 26 250  kilomeetrit. Programmi eesmärgiks on motiveerida sarjas osalejaid liikuma ka etapivälistel aegadel.
 
Tervisekilomeetreid saab programmis liita teistelt Stamina rahvaspordiüritustelt nagu Maru Järvejooksud, Icebug Kõva Mehe jooks jt liikumisüritused, aga ka lihtsalt väljas liikudes ja läbitud distantsid nutiseadme või muu mõõteseadmega digitaalselt programmi lisades.

Tervisekilomeetrite programmis on 4 taset: pronks, hõbe, kuld ja teemant. Iga taseme saavutamine annab vastava tunnustuse koos märgi ja meenega. Alates pronkstasemest ehk 100 km täitumisel premeeritakse osalejaid ka auhindadega.
 
Tervisejooksu ja -kõnni kohta leiab lisainformatsiooni siit: https://stamina.ee/et/tervisejooks/ ja registreerimine on avatud siin: https://iseteenindus.stamina.ee/

Peasponsor

Suurtoetajad

TLN Spordiamet
KULKA

Toetajad

Terviserajad
Sparta
Tupla

Partnerid

Evelin Talts
KepikõnniLiit