Kaugjooks "100km ümber Jalpugi järve" toetab Ukrainat ja kingib osalejale unikaalse medali!

10.05.2022

Roman Fosti sai oma medali kätte enne Harku järvejooksu autaustamist

100 km ümber Jalpugi järve saab läbida minimaalselt 5 km etappidega kuni 30.juunini.

Kaugjooksu "100 km jooks ümber Jalpugi järve" patroon Roman Fosti kutsub kõiki jooksu- ja kõnnisõpru, kellele läheb Ukrainas toimuv korda, endaga koos virtuaalselt läbima 100 km ümber Ukraina suurima loodusliku järve, Odessa oblastis asuva Jalpugi järve. Roman, kelle isa on ukrainlane ja kelle on Ukrainas ka sugulasi, usub, et iga panus Ukraina sõjas kannatunetele on abiks. " Sõjas on alati rohkem kaotajaid ja praegusel hetkel me peaksime olema toeks ukrainlastele, keda rünnatakse nende enda kodumaal ja jättes neid ilma kodudest, pereliikmetest, sõpradest, sissetulekuallikatest..." lisas Fosti.

Roman Fosti jooksis virtuaalselt 100 km ümber Jalgupi järve erinevates riikides, sh 21 km mäkkejooks Keenias, 30 km Kaunases, jooks ümber Viljanid järve, poolmaraton Riias ja metsajooks Pärnus.

 

Medalil on jäädvustatud Roman Fosti sooritus Gentis, kus ta läbis poolmaratoni Ukraina võistlusvormis. Lisaks on medalil ka Jalpugi järv koos 100 km pikkuse trassiga, mida kaugjooksu vormis on võimalik läbida kuni 20.maini. Medali paelal ilutseb MTÜ Slava Ukraini logo, kellele iga osaleja annetab 10 €. 

Kõik, kes registreerivad kaugjooksule "100 km jooks ümber Jalpugi järve" ja läbivad kuni 30.juunini minimaalselt 5 km etappidena 100 km, saavad unikaalse medali. Kui 100 km on koos, siis medali kättesaamiseks tuleb saata teavitusmeil stamina@stamina.ee

 

Kaugjooksu ellukutsumisel on mitu eesmärki. Kindlasti soovivad korraldajad juhtida tähelepanu Ukrainas toimuvale ja olla joostes mõtetes koos ukrainlastega. Eesmärk on ka läbi ühiselt läbitud ringi ümber Jalpugi järve koguda vahendeid Ukraina aitamiseks. Igast osavõtutasust läheb 10 € Ukraina aitamiseks. Kindlasti pakub kaugjooksul osalemine ka motivatsiooni valmistumisel suvisteks jooksuvõistlusteks. Nii aitab enam kui kuu aja jooksul läbitud 100 km kindlasti olla paremas vormis Maru Järvejooksude etappidel või teistel jooksuüritustel.

 

100 km ümber Jalpugi järve saab osaleja läbida joostes või kõndides talle sobivas kohas ajavahemikul 15.aprill 2022 – 30.juuni 2022. 100 km pikkusel kaugjooksul ümber Jalpugi järve tuleb minimaalselt üha korraga joostes või kõndides läbida 5 km. Kui iga päev läbida joostes või ka kõndides 5 km, siis kulub 100 km läbimiseks 20 päeva. . Loomulikult on 100 km läbimiseks lubatud ka teised vahemaad, ainsaks piirajaks on minimaalse ühekordse distantsi pikkus ehk 5 km

 

Kaugjooks "100 km ümber Jalpugi järve" juhend ja registreerimine 

Peasponsor

Suurtoetajad

TLN Spordiamet
KULKA

Toetajad

Terviserajad
Sparta
Tupla

Partnerid

Evelin Talts
KepikõnniLiit