Audi Vana-aasta jooksupäev tähistab 20. juubelit

03.10.2022

Maratoonarid ja teatemaratoni avaetapi jooksjad avavad jooksupäeva

20. Audi Vana-aasta jooksupäeval saab valida endale meelepärane distants - maraton, jooks või teatemaraton.

Laupäeval, 17. detsembril toimuval 20. Audi Vana-aasta jooksupäeval on võimalik joosta maraton ja 8,4 km jooksu või osaleda teatemaratonis. Traditsiooniline Audi Heategevuslik jooksupäev tähistab 2022.aastal juubelit, sest juba 20.korda kogunevad jooksu- ja ka kõnnisõbrad detsembri lõpus ühiselt joostes või kõndides ka head tegema. Kui kahel viimasel aastal toimus jooksupäev erinevate piirangutega, siis sel aastal toimub kogu üritus kõigile harjumuspärases formaadis ja kõik soovijad saavad osaleda.

Nagu varasematel aastatele, nii kuulub ka sel korral pika jooksupäeva programmi kolm distantsi. Kell 9.30 avavad võistluspäeva maraton ja teatemaraton. 16.korda toimuv klassikaline maraton ehk 42,195 km joostakse viieringilisena. Samal ajal maratoniga saab lähte ka kaheksandat korda toimuv teatemaraton, kus viieliikmeliste tiimide iga liige läbib ühe 8,4 km ringi. Maratonil osaleja saab olla ka teatemaratoni tiimi avavahetuse jooksja.

Kell 13.00 alustavad oma võistlemist 20. Audi Vana-aasta jooksul osalejad, kes jooksevad või kõnnivad ühe 8,4 km pikkuse ringi.
Teatemaratonil on taaskord teatepulgana kasutusel teatepulk. Kõik registreerinud tiimid saavad tiimi numbriga teatepulga, mis on eelnevalt varustatud ajavõtukiibiga. Esimese vahetuse jooksja saab koos rinnanumbriga ka teatepulga ja oma etapilt vahetusalasse jõudes tuleb teatepulk anda vahetusalas järgmise etapi jooksjale käest kätte
. Teatepulga viskamisel kaasneb tiimi diskvalifitseerimine. 


Traditsiooniliselt annavad kõik Audi Vana-aasta jooksupäeval osalejad oma panuse heategevuseks. Jooksu ja maratoni osaleja osavõtutasust läheb heategevuseks 5 € ning teatemaratoni tiimi osavõtutasust 25 € ehk iga tiimi panustab samuti 5 € heategevusena

Võistluskeskus asub Rocca al Mare koolis, sealsamas on korraldatud pakihoid ning riietumise võimalus. Peale võistlust on osavõtjatel võimalik ennast koolis pesta ja käia saunas ning kasutada ka ujulat.

2022 Audi Vana-aasta jooksupäeva distantside info ja registreerimine

Peasponsor

Suurtoetajad

TLN Spordiamet
KULKA

Toetajad

Terviserajad
Sparta
Tupla

Partnerid

Evelin Talts
KepikõnniLiit