Tervisejooks ja -kõnd sari toob sadu tervisesõpru joostes ja kõndides tervisekilomeetreid koguma

01.02.2024

Erinevad rajad pakuvad liikumisrõõmu

Soodsaimad registreerimised 2024.aasta Tervisejooks ja -kõnd sarjale kehtivad kuni 5.veebruarini!

Liikuma motiveeriv Tervisejooks ja -kõnd sari toimub 2024.aastal juba 22.korda. Uus hooaeg stardib kolmapäeval, 8.mail Kadriorus ning kutsub taas kord nädalas sörkjooksu või -kõndi tehes kolleegide ja sõprade seltsis tööst puhkama ja oma tervise eest hoolt kandma. Maist kuni septembrini korraldatakse sarja raames erinevatel liikumiseks sobivatel radadel kokku 21 etappi ning osalemine viie kuu jooksul sarja etappidel tagab regulaarse liikumisharjumuse tekkimise, mis on ka sarja üks peamisi eesmärke. Nagu viimastel aastatel tavaks, siis saab ka 2024.aastal etapil osaluse kirja kas kolmapäevasel etapil üheskoos terviseradadel liikudes või nädala jooksul kaugetapil osalejale sobivas kohas joostes või kõndides.

 

Sarjaga liitumiseks on vaja moodustada nelja- või viieliikmeline tiim. Registreerida saab ka paarina või individuaalosalejana. Kõik sarjaga liitunud saavad isikliku ajavõtukiibi, mis fikseerib etappidel nende stardi- ja finišiaja ning osaluskorra. Siiski ei ole sarja eesmärgiks paremate või kiiremate tulemuste saavutamine, vaid liikumise muutmine igapäevaseks osaks oma elust. Tervisekilomeetrite kogumise ja regulaarse liikumise motiveerimiseks on sarja lõpparvestuses ka uuel hooajal osalejatele ette nähtud mitmeid väärtuslikke auhindu, millele konkureerimiseks hinnataksegi osalemist. Parimale tiimile, paarile ja individuaalosalejale on auhinnaks väärt reisimise ning spordivarustuse ja -teenuste kinkekaardid. Igal etapil loositakse etapil osalenute vahel sarja partnerite poolt erinevaid auhindu. Liiklusummikutes passimes vältimiseks propageerib sari rattaga liikumist ja etappidel on avatud rattaparkla. Kõigi vähemalt 10 korda rattaga etapile tulnute vahel loositakse välja jalgratas.

Juhul, kui mõnel etapil jääb jooksmata või kõndimata, siis saab selle asenduseks osaleda teistel Stamina korraldatavatel rahvaspordiüritustel, milleks on Maru Järvejooksude sarja etapid, Icebug Kõva Mehe Jooks ja teised värvikad rahvaspordiüritused. 

 

Eelmisel aastal läksid sarjas osalejad rajale ühtekokku 10 028 korral, joostes ja kõndides kõikidel etappidel ühtekokku 47 786  kilomeetrit. Uuel hooajal soovivad sarja korraldajad tuua veel rohkem inimesi joostes ja kõndides oma tervise eest hoolitsema.

 

Soodsaim registreerimine sarjale kestab kuni 5.veebruarini!
Tervisejooks ja -kõnd sarja juhendid ja registreerimine

https://www.facebook.com/Tervisejooks/

Peasponsor

Suurtoetajad

TLN Spordiamet
KULKA

Toetajad

Terviserajad
Sparta
Tupla

Partnerid

Evelin Talts
KepikõnniLiit