Harrastaja jõutreening sobib kõigile tervisejooksjatele ja -kõndijatele

04.03.2024

Evelin ootab tervisejooksjaid ja -kõndijaid treeningutele

Evelin Talts toob 2024.aasta Tervisejooksu ja –kõnd sarja etappidele harrastaja jõutreeningu, mis muudab kõnni- ja jooksukilomeetrid efektiivsemaks

Evelin Talts on endine tippjooksja, kes osales ka 2012.aasta Londoni Olümpimängudel maratonis. Täna on Evelin mitmekülgne treener, kes motiveerib ja toetab inimesi läbi regulaarse ja mõõduka liikumise elama tervislikumat, aktiivsemat, kvaliteetsemat ja pikemaealisemat elu.

Et kõnni- ja/või jooksutreeningutest oleks tervisele rohkem kasu ja töövõime paraneks, on vaja harjutusi, mis suurendavad jõudu ja lihasvastupidavust. Nii harrastusjooksjate kui tervisesportlaste jaoks on lisaks vastupidavustreeningule olulisel kohal jõu ja lihastreening. Mida tugevam on närvi- ja lihasaparaadi treenitus, seda paremini suudab treenija säilitada head tehnikat ja seda väiksem on energiakulu. Lisaks aitab lihastreening tasakaalustada  nõrku ja tugevaid külgi, nii liigutusi kui ka lihaseid. Tugevdades lihaseid, liigesesidemeid ja kõõluseid, ennetame vigastusi. Harjutuste valikul lähtutakse funktsonaalsusest. Harjutused raskustega aitavad stimuleerida kiirete lihaskiudude töösse rakendamist, mida rahulikud jooksu või kõnnitreeningud ei taga. 

Harrastaja jõutreeningus tehakse mitmekülgseid funktsionaalseid jõuharjutusi kogu keha treenimiseks. Lisaks õpitakse õiget jõuharjutuste tehnikat ning treeningul kasutatakse erinevaid vahendeid - kummilindid, pallid, hantlid jne. 

Harrastaja jõutreeningud saavad toimuma maist kuni septembrini üks kord kuus.

 

Treening sobib kõigile!

Evelin Talts

 

Peasponsor

Suurtoetajad

TLN Spordiamet
KULKA

Toetajad

Terviserajad
Sparta
Tupla

Partnerid

Evelin Talts
KepikõnniLiit