Tervisejooks ja -kõnd sarjag seotud inimesed pälvisid teenemärgid

14.03.2024

Tanel Mangusson on saanud president Alar Kariselt Eesti Punase Risti V klassteenetemärgi Foto: Raigo Pajula

Eesti Rahva Muuseumis 21.veebruaril 2024.aastal toimunud teenetemärkide üleandmisel olid tunnustuse saajate seas ka kaks Tervisejooks ja -kõnd sarjaga seotud inimest.

Iseseisvuspäeva eel andis Eesti Vabariik oma kõrgeima tänu – riigi teenetemärgi – inimestele, kelle igapäevane tegevus laob järjest uusi kihte Eesti hoolivuse, märkamise ja kaitstuse seina. Just nii kirjutas president Alar Karis riigi teenetemärkide andmise otsuse eessõnas.

2024.aastal pälvisid riiklikud teenetemärgid Eestile osutatud teenete tunnustuseks 151 inimest kodu- ja välismaalt.


Tervisejooks ja -kõnd sarjas juba aastaid osalenud ja peaaegu alati ka rattaga etapile tulnud Tanel Mangusson pälvis Eesti Punase Risti V klassteenetemärgi oma panuse eest vabatahtliku vereandjana. 2023.aastal toimunud sarja 21.hooaja tuli Tanel kõigil 21 etapil kohale rattaga ja hooaja lõpetamisel naeratas talle ka loosiõnn. Nimelt võitis Tanel aktiivsete rattaparkla kasutajate vahel loositud Merida ratta.


 

Tervisejooks ja -kõnd sarja peakorraldaja ning ka mitmete teiste rahvaspordiürituste käivitaja ja korraldaja Urmo Raiend pälvis Valgetähe V klassi teenetemärgi rahva- ja tervisespordi edendamise eest.

Peasponsor

Suurtoetajad

TLN Spordiamet
KULKA

Toetajad

Terviserajad
Sparta
Tupla

Partnerid

Evelin Talts
KepikõnniLiit