Tervisejooksjaid ootavad mitmekülgsed jooksutehnikat parandavad treeningud

20.03.2024

Roman Fosti esimesena finiši poole jooksmas

Roman Fosti viib Tervisejooksu ja –kõnd sarja etappidel läbi jooksutreeningud, mis aitavad parandada jooksutehnikat ja -vormi.

Edasiviivad jooksutrennid algajatele on mõeldud just neile tervisejooksjatele, kes tunnevad vajadust saada näpunäiteid ja nõuandeid oma tehnika täiustamiseks ning jooksutulemuste parandamiseks.
 

Roman on jooksnud mitu tiiru ümber maakera, olnud nii kesk- kui ka pikamaajooksjana Eesti koondises pea kakskümmend aastat. Tema maratoni tippaeg 2:10:46 on Eesti kõigi aegade edetabelis kolmandal kohal. 2023.aastal võitis Roman Maru Järvejooksude sarja, millel osalemine võiks olla ka tervisejooksjate eesmärgiks. Tänasel päeval nõustab Roman jooksuentusiaste, kes soovivad oma jooksuvormi parandada ja ka maratone läbida ning töötab igapäevaselt Enefit spordiklubi juhina. www.maratonimees.ee

 

Tervisejooks ja -kõnd sarja uuel hooajal saavad sarjas osalejad viiel korral oma jooksutehnikat ja -vormi parandada Romani poolt läbiviidavatel treeningutel.


Trenn 1: Jooksmise ABC – toimub 2 korda 

Trenni raames tehakse soojendusjooks, millele järgneb dünaamiline võimlemine ning jooksuharjutuste ABC. Kogu trenni vältel selgitab Roman harjutuse tähtsusest ja õigest sooritusest. Trenni mahuvad lisaks veel erinevad rütmijooksud tehnika täiustamiseks.

 

Trenn 2: Jooksu kiiruslikud harjutused (fartlek jms) – toimub 2 korda

Jooksu kiiruslikud harjutused (fartek) on mõeldud igale tasemele jooksuhuvilisele. Trenn algab soojendusjooksu, dünaamilise võimlemise ning lahtijooksuga.

Roman tutvustab fartleki (jookslev mäng) olemust ning seejärel moodustatakse erineva tasemega grupid fartlekiks. Trenni lõpetavad sörkjooks ja staatilised venitusharutused.

 

Trenn 3: Mäkkejooksu ja mäest alla jooksu tehnikad – toimub 1 kord

Mäkkejooksu ja mäest alla jooksu tehnika trenn on mõeldud igale tasemele jooksuhuvilisele. Trenn algab taas soojendusjooksu, dünaamilise võimlemise ning lahtijooksudega. Mäkkejooksud on efektiivsemad vormi parendamise treeningud. Mäest alla jooksud aga parimad jooksukiiruse ja jooksu sammu tiheduse treeningud. Kuidas seda saavutada ja millist jooksutehnikat kasutada, seda kõike selgitab Roman treeningu käigus. Trenni lõpetab taas sörkjooks ja staatilised venitused, mille jooksul on osalejatel jällegi võimalus Romanil küsimusi küsida.

 

Peasponsor

Suurtoetajad

TLN Spordiamet
KULKA

Toetajad

Terviserajad
Sparta
Tupla

Partnerid

Evelin Talts
KepikõnniLiit