Kooliaasta alguses, 1.septembril toimus 1.Kristiine Rahvajooks

03.09.2018

Daana Suun Kristiine rahvajooksu kõrgeimal astmel, vasakul Kelly Nevolihhin ja paremal Katrina Stepanova

Tallinnas Löwenruh pargis toimus 1. Kristiine rahvajooks, mille 5,3 km pikkuse distantsi võitsid Martin Tamm ja Daana Suun. 

Spordiklubi Sparta esindaja Martin Tamm läbis kahel 2,65 km pikkusel ringil kulgenud trassi ajaga 17.52. Teisena lõpetas Janar Juhkov (Treeningpartner) tulemusega 18.15. Kolmanda koha sai veteranide parim Jaanus Pedak, kel vanust juba üle 50, ajaga 18.41. “Konkurentsi täna mul polnud. Leonid Latsepov oli küll stardinimekirjas, aga ei jooksnud. Läksin kohe ette vedama, mulle võttis järgi Janar Juhkov. Esimesed 2 kilomeetrit püsis korralik tempo peal, mõtlesin, et ta vajub ära, aga suutis vastu pidada. Teisel ringil õnnestus Juhkov maha raputada. Võtsin eesmärgiks teha paar kiiremat liigutust enne Tallinna maratoni. Juuli lõpuni jooksin keskmaad, pärast seda keskendusin maratoni ettevalmistusele,” sõnas Tamm ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Tal on plaan maraton joosta 2:40 lähedale. Martin Tamme isiklik rekord on 2:44.

Naistest võitis Kristiine rahvajooksu üldarvestuses 8. kohal finišeerinud Daana Suun 19.42-ga. Kelly Nevolihhin kaotas talle 8 sekundiga. Kolmandaks tuli Kristina Stepanova 20.17-ga. “Ega ma võistlema minnes ei teadnud, et Kelly on stardis, kuid olin kursis, et osaleb ka Katrina Stepanova on, kes on väga tugev jooksja. Kellyt ma ise kohe ei näinudki, korraldaja ütles, et täna on Kelly stardis ja et mul läheb väga raskeks. Nägin teda natuke ennem starti. Kellyga viskasime stardis nalja, et ma olen tema “jänes”. Ja nii läkski, lõpuni välja,” rääkis Daana Suun ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Enda praeguse vormi üle Suun ei kurda, kuid teab, et saab veel paremini. “Pärast esimest ringi edestasin Kellyt umbes 15 meetriga nagu ütlesid pealtvaatajad, aga teisel ringil see kasvas veelgi. Hiljem sain Kellylt teada, et kiire algus sai määravaks,” lisas Suun. Ta on väga rahul, sest just selliste kõvade jooksjate kõrval võita on paras eneseületus. “Tähtis ei ole võit, tähtis on anda endast maksimum, olenemata sellest , kes on rajal. Täna oli tugeva trenni päev ning see sai tehtud,” leidis Suun. Juba homme ootab teda ees 20-25 km pikem 4.30 -4.40 tempoga treening.

Kelly Nevolihhin ütles, et ta ei ole veel pikkade jooksudega harjunud. “Puhkasin veidi augustis ja nüüd tuleb hoog uuesti sisse saada. Tempokrossina oli tänane jooks heaks trenniks,” märkis Nevolihhin.

Kristiine rahvajooksu korraldanud spordiklubi Stamina juhi Urmo Raiendi sõnul sündis rahvajooks suuresti tänu sellele, et asja vastu tundis huvi Kristiine linnaosa. “Oleme varem teinud Lasnamäel Pae pargi rahvajooksu ja Järve terviserajal Kesklinna kevad- ja sügisjooksu. Koostöös Kristiine linnaosaga tänane jooks tehtud saigi,” ütles Raiend. Esialgne plaan on teha Kristiine rahvajooksust iga-aastane traditsioon. “Kuupäev vajab veel läbimõtlemist,” märkis Raiend, viidates sellele, et täna on 1. september ja paljudel seoses kooliaasta algusega palju tegemist.

Kokku osales 147 jooksjat, neist 68 naist.

Kristiine rahvajooksu tulemused

Toetajad

TLN Spordiamet
tallinna vesi

Peatoetaja

Kristiine LOV
Kristiine30