Janar Juhkov ja Jana Treier võitsid 6.Kristiine Rahvajooksu

03.09.2023

Kristiine rahvajooksu start

Janar Juhkov võitis esimest ja Jana Treier teist korda Kristiine Rahvajooksu

Laupäeval, 2.septembril toimus juba traditsiooniline Kristiine Rahvajooks. Sügisene ilm oli sel korral jooksurahvale soodne, sest vahetult enne võistluskeskuse avamist lõppes hommikune vihm ja uuesti algas vihmasadu pool tundi peale autasutamist.

6. Kristiine rahvajooksul läbiti kaks 2,5 kilomeetrist ringi. Esimeselt ringilt tuli kuueliikmeline jooksjate grupp koos ja oli selge, et lõpplahendus jääb viimasele kilomeetrile. Löwenruh pargist möödudes tegi otsustava lõpuspurdi Janar Juhkov, kes võitiski ajaga 16:04. Vaid kolme sekundiga kaotas Juhkovile noor triatleet Laur Välja, kes oli ühtlasi kindel noored A vanuseklassi võitja. Kolmandana lõpetanud Ergo Lükk kaotas omakorda Väljale 5 sekundiga.
Kiireim naine oli üldarvestuses 20.koha saanud Jana Treier, kes ajaga 18:59 kaitses ka eelmise aasta võitu. Teise ja kolmanda koha saavutasid noored jooksjad ja eakaaslased, 2005.aastal sündinud Kaisa Maria Oll (19.05) ja Hanna Liisa Värik (19.15).

Kuuendat korda toimunud Kristiine rahvajooks tõi jooksurajale üle veerand tuhande osalejale. Viiekilomeetrisel põhijooksul alustas ja lõpetas 185 osavõtjat ning