Tradehouse tervisejooks ja -kõnd sari toob vanadele ja uutele osalejatele mitmeid uuendusi

17.02.2021

Sarjaga oodatakse liituma nii jooksjaid kui kõndijaid

Kuni 8.märtsini ehk naistepäevani kõik registreerimised Tradehouse tervisejooks ja -kõnd sarjale 1.vooru hindadega! 

Tradehouse tervisejooks ja -kõnd sari alustab uut hooaega kolmapäeval, 28.aprillil. Uuel aastal pakub sari tervisesportlastele osalemise ja motivatsiooniga seotud uuendusi. Osalejate arvestusse lisandub paaride klass. Sarjaga liitunud tervisesportlastele pakutakse motivatsiooni lisamiseks tervisekilomeetrite programmi, milles saavad osaleda vaid Tradehouse tervisejooks ja -kõnd sarjaga liitunud.


Osaluskordi saab kirja nii päris- kui kaugetappidel
Populaarne liikumisharrastuse sarja kuulub traditsiooniliselt 21 etappi, mis toimuvad septembri lõpuni erinevatel Tallinna tervise- ja liikumisradadel.
Esimene etapp toimub kolmapäeval, 28. aprillil ja viimane, 21.etapp toimub 30.septembril. Sarnaselt eelmise aastaga on ka 19.hooajal etapi osaluskorra jooksmiseks või kõndimiseks kaks võimalust. Igal kolmapäeval toimub pärisetapp koos stardi- ja finišiväravatega ning tähistatud rajaga. Sama kalendrinädala jooksul ehk esmaspäevast pühapäevani saab etapil osalemise joosta või kõndida kaugosalusena.

Osalejad
Kui seni said sarjas osaleda nelja kuni viieliikmelised tiimid ja individuaalosalejad, siis sel aastal saavad osaleda ka paarid. Paaride arvestus peaks sobima neile, kes ei saa tiimi kokku või ei taha üksinda osaleda. Nagu varasematel aastatel, nii selgitatakse ka sel aastal aktiivseimad osalejad. Tiimide osas peavad aktiivsuspunktide saamiseks ühel etapil ehk kolmapäeval ja kaugosalusel nädala jooksul osalema vähemalt 3 tiimi liiget. Paaridest peab aktiivsuspunktide saamiseks ühel etapil ehk kolmapäeval ja kaugosalusel nädala jooksul osalema vähemal üks paariline.

Tervisekilomeetrite programm motiveerib rohkem liikuma
2021.aastal käivitub eksklusiivselt Tradehouse sarjas osalejatele tervisekilomeetrite programmi, mille eesmärgiks on motiveerida sarjas osalejaid liikuma ka etappide välisel ajal.  Programmi saab tervisekilomeetreid koguda koguni neljast allikast. Loomulikult on nendeks sarja etapid, nii kolmapäeviti toimuvad pärisetapid kui ka nädala jooksul toimuvad kaugetapid. Lisaks saab motiveerivaid tervisekilomeetreid joosta või kõndida Stamina teistel rahvaspordiüritustele, millisteks on Maru Järvejooksud, Icebug Kõva Mehe Jooks, rahvatriatlonid ja teised kõigile jõukohased jooksuüritused. Viimase allikana saab programmi liita sarjaga liitunu personaalsed jooksu- või kõnnitreeningud, mis on salvestatud osaleja mõõteseadmega.
Kuna tervisekilomeetrite programm on plaanis käivitada juba 1.aprillist, siis saavad selleks ajaks sarjaga liitunud hakata programmi kilomeetreid koguma juba enne sarja ametlikku algust.
Tervisekilomeetrite programmis on 4 taset, millisteks on pronkstase, hõbetase, kuldtase ja teemantase. Iga taseme saavutamine annab vastava tunnustuse koos märgi ja meenega. Liikumismotivatsiooni tõstmiseks on kavas alates pronkstasemest iga 100 km täitumisel premeerida osalejat ka auhinnaga.


Pärisetappidel atraktiivsed toimumiskohad ja teemaetapid.
2021.aastal toimuvad päris etapid kolmapäeviti Tallinna metsades ja parkides. Kui enamus toimumiskohti on etappide toimumise ajal avatud ka mitte sarjas osalevatele jooksjatele ja kõndijatele, siis teatud kohtadesse pääsevad vaid sarjale registreerunud osalejad. Tradehouse tervisejooks ja -kõnd etapid viivad osalejaid ka uuel hooajal Eesti Vabaõhumuuseumi ja Botaanikaaia territooriumidel asuvatele liikumisradadele.
Nagu varasematel aastatel, nii on ka uuel hooajal kavas korraldada mitmeid teemaetappe. Kindlasti toimuvad positiivset tagasisidet saanud hommikujooksud, kus osalejad saavad oma tervisekilomeetrid läbida enne tööpäeva algust. XT sport aitab taas korraldada seiklusorienteerumise etapi, kus vahelduseks tähistatud rajale avaneb võimalus looduses liikuda kaardi abil.

Et kõigest eelpool kirjapandust ja ka jooksvalt lisanduvast osa saada, siis selleks pole vaja teha muud, kui end individuaalosalejana, oma kaaslase või sõbraga paarina või nelja kuni viieliikmelise tiimiga sarjale kirja panna.
NB! Kuni 8.märtsini kehtivad soodsaimad registreerimishinnad!

Info https://stamina.ee/et/tervisejooks/

Registreerimine https://iseteenindus.stamina.ee/

Peasponsor

Suurtoetajad

TLN Spordiamet
KULKA

Toetajad

Terviserajad
Sparta
Tupla

Partnerid

Evelin Talts
KepikõnniLiit