Kontoritoolist terviserajale!

20.04.2022

Kolleegide ja sõpradega koos liikumine teeb tuju heaks

Tradehouse tervisejooks ja -kõnd kutsub ettevõtteid läbi regulaarse liikumisharrastuse oma töötajate tervisesse panustama. 

Esimest korda toimus Tervisejooksu sari 2003. aastal ja tõi kohe Tallinna terviseradadele paljude ettevõtete jooksusõbrad. 2022. aastal toimub Stamina Spordiklubi poolt korraldatava sari juba 20. korda ja läbi aastate on algatuse eesmärk – kontoriinimestele regulaarse liikumisharrastuse võimaldamine – üha populaarsemaks muutunud.

Asi saigi alguse just kontoriinimesi silmas pidades. „Näita kontorile taldu!“ – selline oli sarja algusaastate slogan. Sarja päris esimene hüüdlause „Liigu looduses sõprade seltsis!“ on aktuaalne ka tänasel päeval, mil maailmas valitseva ebakindluse vastu aitab just liikumine looduses. Ja kellele ei meeldiks koos sõpradega looduses liikuda!?

Ettevõtte kõige hinnalisem vara on kindlasti töötaja. Viis kuud vältav liikumisüritus on hea võimalus oma töötajate tervise eest hoolitseda. Ühiselt koos veedetud aeg pärast tööpäeva parandab töötajate omavahelist läbisaamist ning positiivne mõju väljendub kahtlemata ka töötulemustes.

 

Osaluskordi saab kirja nii päris- kui kaugetappidel

20. juubelit tähistav sari Tradehouse tervisejooks ja -kõnd hõlmab endas traditsiooniliselt 21 etappi, mis toimuvad mai algusest kuni septembri lõpuni erinevatel Tallinna tervise- ja liikumisradadel.

Esimene etapp toimub kolmapäeval, 4.mail traditsiooniliselt Kadrioru pargis ja viimane, 21. etapp toimub 29. septembril. Nagu eelneval kahel aastal on ka juubelihooajal etapil jooksmiseks või kõndimiseks kaks võimalust. Esiteks, igal kolmapäeval toimub pärisetapp koos stardi- ja finišiväravatega ning tähistatud rajaga. Teine võimalus on sama kalendrinädala jooksul ehk esmaspäevast pühapäevani etapp kaugosalusena läbida.

Sarjas osalevad tiimid, paarid ja individuaalosalejad

Traditsiooniliselt saavad sarjas osaleda nelja- kuni viieliikmelised tiimid, individuaalosalejad ning teist aastat on oodatud liituma ka paarid. Kuidas see siis täpsemalt välja näeb? Nagu varasematel aastatel väärtustatakse ka juubelihooajal aktiivsust ehk etappidel osalemist. Tiimid peavad aktiivsuspunktide kogumiseks ühel etapil vähemalt kolme liikmega osalema. Paaridest peab aktiivsuspunktide saamiseks ühel kolmapäevasel etapil (või kaugosalusel nädala jooksul) osalema vähemal üks paariline.


Pärisetappide atraktiivsed toimumiskohad ja boonused

2022. aastal toimuvad pärisetapid maist kuni septembrini kolmapäeviti Tallinna metsades ja parkides. Kui enamus toimumiskohti on etappide toimumise ajal avatud ka teistele jooksjatele-kõndijatele, siis teatud kohtadesse pääsevad vaid sarjale registreerunud osalejad. Nii viivad Tradehouse tervisejooks ja -kõnd etapid osalejaid uuel hooajal kahel korral Eesti Vabaõhumuuseumi ja Tallinna Botaanikaaia territooriumidel asuvatele liikumisradadele. Sügisel on kavas viia osalejad ühel etapil ka linnakeskkonda, kus raja läbimine toimub linnatulede valguses.

Sarja 20. hooajal on kavas korraldada mitmeid teemaetappe, mainimist väärivad  seiklusorienteerumise, hommikujooksu ja iluetapid. Lisaks on kavas korraldada ka jooksuvõistlusi ja ühel etapil pakutakse osalejatele võimalust sooritada NATO test.

Et põnevast üritusest ka ise osa saada, tuleks end individuaalosalejana, paarina või tiimina kirja panna. Liigume terviseks!


Info: stamina.ee/et/tervisejooks

Registreerimine: iseteenindus.stamina.ee

Peasponsor

Suurtoetajad

TLN Spordiamet
KULKA

Toetajad

Terviserajad
Sparta
Tupla

Partnerid

Evelin Talts
KepikõnniLiit