2023.aasta Tradehouse tervisejooks ja -kõnd sarja 2. etapi tutvustus

07.05.2023

Vabaõhumuuseumi rajal on palju ajaloolisi hooneid

2023 TRADEHOUSE TERVISEJOOKS JA –KÕND sarja 2.etapp toimub 10. mail Eesti Vabaõhumuuseumis

Start on avatud 16.00 – 20.00 Finiš suletakse 20.30 

KOHALEJÕUDMINE JA  PARKIMINE

Võistluskeskus ning start ja finiš asuvad Eesti Vabaõhumuuseumi majandusvärava juures asuval parkimisplatsil. Peaväravast asub majandusvärav 900m.
NB! Vabaõhumuuseumi territooriumile pääsevad vaid sarjaga liitunud osalejad.  Kaaslased ja tuttavad saavad territooriumile vaid piletiga ja peaväravast
Asukoht ja kohalejõudmine
Autode parkimine toimub võistluskeskuse juures asuvas parklas.
Bussiga tulles tuleb maha tulla Õismäe raba peatuses, bussigraafik

 

AT SPORT POP-UP POOD

2.etapil Vabaõhumuuseumis on kohal AT Sport pop up pood, kus valikus rattakiivirid ja -tarvikud, jooksutossud ja spordiprillid. AT Sport rattaparklas on kohal rattamehaanik, kes vaatab ratta tehnilise seisukorra üle ja vajadusel teostab ka lihtsamad hooldused.

 

JOOKSJA
2.etapil Vabaõhumuuseumis saavad kõik lõpetajad värske ajakirja Jooksja. Kui aasta jooksul ajakirja rubriigid vastavalt hooajale natuke varieeruvad, siis selles
kevadnumbris on olemas kõik – jooksmine, talisport, jalgrattasport, triatlon, veesport, kergejõustik, matk-seiklus-orienteerumine ja tervis & taastumine. Neist kõige suurem ikka jooksmise rubriik, mis sisaldab ka 17 leheküljel jooksutossu tutvustusi. Hea aeg endale suvisteks treeninguteks sobivad välja valida!


REGISTREERIMINE
Kõik eelregistreerunud osalejad saavad oma stardimaterjalid võistluskeskuses infotelgist. Võistluspäeval, 10.mail on internetis registreerimine suletud. Kõik kes soovivad Vabaõhumuuseumis osaleda, aga pole jõudnud veel registreerida, saavad seda teha võistluskeskuses infotelgis
 
OSALEMISKORD
Etapil osalemiskorra kirja saamiseks tuleb joosta või kõndida kas 10.mail Vabaõhumuuseumis või kaugosalusena esmaspäevast pühapäevani ehk 8.maist kuni 14.maini.
Kui ei õnnestu 10.mail Vabaõhumuuseumis, siis saab 2. etapi teha ka virtuaalselt ehk kaugosalusega, mõlemad variandid on käigus paralleelselt.
NB! Kaugosaluse võib joosta või kõndida kogu nädala jooksul ehk 8. – 14.mai ja kaugosaluse pikkus peab olema minimaalselt pärisetapi pikkus ehk 4,2  km.


KAUGOSALUSE LAADIMINE
Tervisejooksu kaugtulemuste laadimiseks tuleb minna Tervisejooksu kodulehel ülalt menüüst Etapid ja tulemused .... ja sealt saab tulemusi laadida, parandada, jne. ... klikates vastava etapi Registreerunud lingile ... paremal oma nime kõrval on Lisa tulemuse 

 

RADA
Rada kulgeb Eesti Vabaõhumuuseumis ja on tähistatud sarja nooltega. Raja kogupikkus on 4,2 km ja koosneb ühest ringist. Rajal on kokku 28 eksponaati – Ritsu talu, Kalma tuulik, Kolhoosi korterelamu, Sepa talu, Sassi-Jaani talu, tehasemaja, Nuki saunikutalu, Köstriaseme talu, Kolu kõrts, Lau külapood, Orgmetsa pritsikuur, Kahala vesiveski, Jaagu talu, Kolga talu, Nätsi pukktuulik, Härjapea talu, Pulga talu, Aarte kaluritalu, Võrgukuurid, Kiigeplats, Ülendi tuulik, Roosta talu, Järi-Jaagu talu, Saarte tuulikud, Hiidlaste rändpüügimaja, Peipsivene maja, Setu talu, Rusi talu.

 

TULEMUSTE ARVESTAMINE

2023 aasta Tervisejooksu osavõtjad saavad isikliku hooaja rinnanumbri, kus esiküljel on osaleja nimi ja tiim ning mis on varustatud kiibiga (kinnitatud tagaküljele).
Etapi tulemuse saamiseks peab rinnanumber olema kinnitatud osaleja spordiriietele iga etapi stardist kuni lõpetamiseni. Rinnanumbri puudumisel saab kasutada etapi numbrit (laenutatakse ühekordne number mis tagastatakse peale lõpetamist - hind € 5.00 või ostetakse uus isiklik hooaja number - hind € 10).

Üks osaleja võib etapil kanda ainult oma rinnanumbrit. Mitme rinnanumbriga etapil osalejate tulemused tühistatakse.

NUMBRIVÖÖ

Tervisejooksu hooaja rinnanumbri mugavaks kandmiseks on võimalik etapi võistluskeskusest soetada 5 € numbrivöö, millele saab numbri kinnitada ja millega saab kanda numbrit etapil raja läbimisel.


TEGEVUSED ETAPIL
* Kõik osalejad saavad ajavõtukiibiga TERVISEKAARDI, mille alusel saab osaleda Eldredi tervisespetsialistide tehtavatel terviseuuringutel
* Avatud AT Sport rattaparkla. Kõigi osalejate vahel, kes käivad vähemalt kümme korda rattaga, loositakse hooaja lõpus välja Merida ratas
* Jooksuringile minnes saab pakid jätta pakihoidu
* Soovi korral on võimalik jätta oma laps järelevalvega lastehoidu
* Kõik jooksuringilt tulijaid ootab Tallinna Vesi joogivesi

Kohtumiseni Eesti Vabaõhumuuseumis,

Stamina

Peasponsor

Suurtoetajad

TLN Spordiamet
KULKA

Toetajad

Terviserajad
Sparta
Tupla

Partnerid

Evelin Talts
KepikõnniLiit