UudisedUltrajooksStamina SpordiklubiFirmast
  Arhiiv Kalender

   
 
Aprill 2020
 
 
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
 

Stamina > Uudised
2010. aasta Eesti meistrid kergejõustikus selguvad Kadrioru Staadionil

                           banner
Kadrioru Staadionil reedel, 16.juulil algavatel Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus selguvad kolme päeva jooksul Eesti meistrid kokku 36-l alal. Võistlusest võtavad osa pea kõik  selle aasta Eesti parimad. Võistlus pakub mitmeid põnevaid duelle ning on Eesti kergejõustiklastele viimaseks võimaluseks Barcelona EMi normi täitmiseks.

Nimekaimatest kergejõustiklastest on meistritiitli nimel startimas Ksenija Balta kaugushüppes ja 200 meetri jooksus, Mikk Pahapill 110 meetri tõkkejooksus, kaugus- ja teivashüppes, Tiidrek Nurme 1500 meetri jooksus, Anna Iljuštšenko kõrgushüppes, Taavi Peetre kuuliutõukes ja kettaheites, Aleksander Tammert kettaheites, Andres Raja teivashüppes, Raigo Toompuu kuulitõukes, Andrus Värnik ja Tanel Laanmäe odaviseks, Kaire Leibak ja Veera Baranova kolmikhüppes jt.

Eesti Kergejõustikuliidu peatreeneri Aivo Normaku hinnangul lubab aasta olulisim kodune kergejõustikuvõistlus väga põnevat vaatemängu, kuna sportlased peaksid olema jõudnud oma hooaja tippvormi. „Lisaks meistritiitli nimel võistlemisele tõstab põnevust asjaolu, et Eesti meistrivõistlused on sportlastele viimaseks võimaluseks tagada pääs Barcelona EM koondisse. Hetkel on EM´i le kvalifiteerumise tingimused täitnud ja oma osalemist Barcelona EM´il ka kinnitanud 15 sportlast, kuid potentsiaali EM normi ületav tulemus saavutada just Eesti meistrivõistlustel on veel kümnekonnal sportlasel.“, ütles Normak ja lisas: “EM kohtade nimel hea tulemuse püüdmise kõrval saab usutavasti näha ka mitmed Eesti rekordiüritusi. Enda nimel olevaid rekordnumbreid püüavad kindlasti parandada Lembi Vaher teivashüppes, Anna Iljuštšenko kõrgushüppes ja Ksenija Balta nii kaugushüppes kui ka 200m jooksus.“

EKJLi juhatus kinnitab Barcelona EM-i koondise lõpliku koosseisu sel pühapäeval s.o. 18.juulil.

Meistrivõistluste raames toimuval esitlusel pikendavad koostöölepingut Eesti mitmevõistluse esinumber Mikk Pahapill ja Tallinna Vesi /reedel, pärast meeste teivashüppe võistlust SK Stamina telgis/, mille sisuks on Pahapilli treeningettevalmistuse toetamine kuni Londoni OM-ni. Euroopa MV-ks parimat vormi trimmiv Pahapill võistleb Kadriorus kolmel alal - teivashüppes, kaugushüppes ja 110 m tõkkejooksus. Stamina Spordiklubi esindav Pahapill stardib kõigil aladel medalimõtetega. Tallinna Vesi hoolib Eesti meistrivõistlustel ka pealtvaatajatest pakkudes staadionil kõigile soovijatele puhast ja jahedat joogivett.

Võistlusel ootab nii nooremaid kui vanemaid kergejõustikusõpru Kadrioru Staadionil palju põnevat. Kergejõustikuliidu varustuspartner Nike tutvustab meistrivõistlustel oma parimaid kergejõustikutooteid, mis on müügis soodushinnaga. Lastel on võimalus tasuta turnida 15 m pikkusel täispuhutaval Skypark batuutseiklusrajal. Lisaks on võistluste ajal võimalus end registreerida SK Stamina poolt korraldatavatele rahvaspordi üritustele, jne.

Ühepäeva pilet võistlusele maksab 100 krooni. Kolmepäeva pileti hind on 250 krooni. Sooduspilet õpilastele ja pensionäridele 25 krooni.
Alla 7. aastastele lastele ning liikumispuudega inimestele koos saatjaga on sissepääs võistlusele tasuta. Lisaks on kõigile piletiostjatele on üks karastusjook tasuta.

Meistrivõistluste võistluspäevad algavad Kadrioru staadionil kell 17. Võistluse täpse programmi leiab Eesti Kergejõustikuliidu kodulehelt.  Kergejõustiku Eesti meistrivõistluste põnevamatest hetkedest teeb laupäeval ja pühapäeval otseülekande ETV.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Elion, Nike, Tallinna Sadam, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.
Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

Lisainfo:
Liisa Lippe
Eesti meistrivõistluste pressiesindaja
liisa@spordiinfo.ee 51 80769

+372
http://www.ekjl.ee/est/voistlused/voistluskalender/emv_2010

Aivo Normak
EKJL peatreener
Tel: 514 7775
E-mail: aivo@ekjl.ee


Uudis lisatud: 16.07.2010