UudisedUltrajooksStamina SpordiklubiFirmast
  Arhiiv Kalender

   
 
Aprill 2020
 
 
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
 

Stamina > Uudised
Jaak Mae Suusakooli lapsed avavad uue valgustatud terviseraja lõigu

Jaak Mae Suusakooli lapsed avavad neljapäeval kell 16.30 Pirital koduraja uue valgustatud terviseraja lõigu koos Tallinna linnajuhtide ja Sihtasutuse Eesti Terviserajad eestvedadajetega.

Käesolevast talvest saab Pirita 7,2 km.-sel valgustatud terviserajal suusatamist nautida valdavalt juba ühesuunalise liikumisega. Neli aastat tagasi Eesti Terviseradade arendusprojekti esimese teostusena avatud verivärske rada oli mahutatud olulises osas metsateedele, mis kahesuunalise liikumise tarbeks jäi kiirelt kitsaks. Tallinna linna poolt välja ehitatud uus valgustatud rajalõik on rajatud endise kõrgepingeliini koridorile ja tööde käigus ei olnud vaja langetada ühtki kenat puud.

„Uus valgustatud 400 meetrine rajalõik annab nüüdsest Pirita terviserajale täiesti uue hingamise. Ühesuunalise liikumisega kaasnev ohutustunne ja piisavalt lai rajakoridor võimaldab siin läbi viia ka lastele hädavajalikku suusatamise algõpet”, rõõmustab Jaak Mae Suusakooli treener Riho Roosipõld. „Hüppeliselt kasvanud suusaharrastajate arv Pirita hästikorrastatud radadel oli juba varasemalt liiga suur, et kitsale rajakoridorile ära mahtuda. Õhtuti sportijate arv on sellel talvel veelgi kasvanud” tõdes Riho Roosipõld.

Pirita Spordikeskus on nelja viimase aastaga teinud olulise arenguhüppe Tallinnlastele mitmekülgsete aktiivse puhkuse veetmise võimaluste tagamisel. Lisaks valgustatud ja aastaringselt hooldatud terviserajale on keskuses uisustaadion, suusa- ja uisuvarustuse laenutus, pesemisvõimalused, kunstmurukattega jalgpallistaadion ja võimlemisruumid. Tallinna linna ja Sihtasutuse Eesti Terviserajad ühiste panustamiste tulemusena on lisaks rajatistele Pirita Spordikeskuse meeskonna käsutuses ka tänapäevased kunstlume tootmise seadmed ja suusaradade hooldustehnika.

Pirita valgustatud terviseraja lõigu  avamisele eelneb  kell 15.30 – 16.15 Pirita Spordikeskuse velodroomi II korrusel  Tallinna linnajuhtide ja Sihtasutuse Eesti Terviserajad eestvedajate Toomas Annus´e, Erkki Raasuke´se ja Sandor Liive ühine tagasivaade Pirita Spordikeskuse 4 aastasele arengule. Ümarlaua teemadeks SA Eesti Terviserajad  tänased tegemised ja  Tallinnlaste looduslike sportimisvõimaluste parandamine.


Uudis lisatud: 05.02.2009