UudisedUltrajooksStamina SpordiklubiFirmast
  Arhiiv Kalender

   
 
Aprill 2020
 
 
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
 

Stamina > Uudised
Stamina Arcotransport jooksutiimilt edukas nädalavahetus

Sergei Tšerepannikov ja Evelin Kärner võidutsesid 1. oktoobril Tõrvas Eesti klubide murdmaajooksu karikavõistlustel. Meeste jooksus, kus tuli joosta neli korda ca 1,75 kilomeetrist ringi üsnagi künkliku reljeefiga rajal (aboluutse kogutõusuga koguni 95 meetrit!), läksid viimasele ringile teiste ees kindla edumaaga Sergei, eestikate pikakrossi ning kümne tonni meister Taivo Püi ning sügisel teravasse vormi tõusnud Priit Aus`iga. Neist Taivo jäi kohe ringi alguses maha peale Priidu otsustavat kiirendust. Sergei püsis aga tuules ning tegi lõpuks ikkagi viimasel kilomeetril jõuvahekorrad selgeks. Priit, kes on nüüdsest Stamina ArcoTransport jooksutiimi uus liige, kaotas lõpuks Sergeile paar sekundit. Meeste tulemused www.ekjl.ee/est/voistlused/m8000.pdf

Naiste jooksus, kus stardis olid vaid 5 vaprat naist, tegi Evelin sotid selgeks juba esimese ringiga. Edasine oli vaid vormistamise küsimus. Esikoht ja võitjakarikas tulid väga pika vahega. Ka naiste distants oli 4 kilomeetrist lühem nagu näitasid võistlejate GPS-iga varustatud kellad. Jääb vaid üle loota, et edaspidi vabariiklikel võistlustel enam rajamõõtmisega niipalju ei eksita. Naiste tulemused www.ekjl.ee/est/voistlused/n4000m.pdf

Pühapäeval, 2.oktoobril toimunud 30. Paide-Türi rahvajooksul (pikkusega 13,6 km) püsisid liidrite grupis algusest peale koos Keio Kits, Kaur Kivistik ning Stamina ArcoTransport jooksutiimi liikmed Sergei Tšerepannikov ja Priit Aus. Kits ja Kivistik, kes eelmisel päeva murdmaa karikal ei osalenud ning hoidsid oma jõuvarusid tänaseks olid lõpus veidi värskemad. Poiste käiguvahetusele umbes kilomeeter enne lõppu ei olnud Sergeil ja Priidul enam vastust. Viimasel 300 meetril, mis kulgesid Türi Majandusgümnaasiumi staadionil suutis Priit võtta Sergeilt veel väikese revanši eelmise päeva kaotuse eest.

Naistest üllatas sh eriti ennast Eesti üks lootustandvaid noori triatleete Liis-Grete Arro, kes hõivas õrnema soo absoluutarvestuses viimase poodiumikoha. Liis-Grete, kes nädal varem oli saavutanud duatloni MM-il Gijonis (Hispaania)  naisjuunioride konkurentsis distantsil 5-20-2,5 10.koha, kuid kaotas seal parematele just nimelt jooksuga, suutis näidata, et temas on ka jooksja sisu. Loodetavasti suudab Liis-Grete näidata edaspidi tänu jooksutiimi kuulumisele ja jooksurajal võistlemisele järjest paremaid tulemusi ka triatlonis, kus sageli otsustavaks saabki viimane ala ehk jooks.
Juubelijooksu tulemused www.rahvajooks.ee/rahvajooks/tulemused.html

Laupäeval, 1. oktoobril aset leidnud 41. ümber Maardu järve jooksu võitis Stamina Arcotransport Team esindaja Ilja Nikolajev, kes läbis 7,5 km pikkuse distantsi ajaga 25.11. Nikolajevi jaoks oli tegemist juba kolmanda järjestikuse võiduga Maardus. "Võtsin jooksu tempotreeninguna. Konkurentsi polnud," rääkis 13. novembril toimuvaks Torino maratoniks valmistuv Nikolajev Jooksuportaalile. Ettevalmistus maratoniks on tal kujunenud plaanipäraselt. "Ainsaks probleemiks on eestimaine vihmane ilm. Viimased päevad on õnneks päike paistnud. Kui harjutan töö kõrvalt, siis ei saa valida, millal trenni teha. Nii tulebki näiteks õhtuti ka vihmas joosta," ütles Nikolajev. Kaks järgmist kohta kuulusid Maardus käijatena tuntud Lauri Lelumehele ja Margus Luigele.

Samuti laupäeval toimunud 1.Sparta Sügisjooksul oli pea 5 km pikkusel distantsil ajaga 16.37,1 võitja Taavi Tambur. Talle järgnesid Ravshan Balgabajev ja suvel Terviusejooksu maratoni võitnud Janar Juhkov.
1.Sparta Sügisjooksu tulemused  


Uudis lisatud: 03.10.2011