UudisedUltrajooksStamina SpordiklubiFirmast
  Arhiiv Kalender

   
 
Aprill 2020
 
 
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
 

Stamina > Uudised
83.Suurjooksul ümber Viljandi järve tuleb põnev võistlus Eesti meistritiitlitele

Traditsiooniliselt 1.mail toimuv Suurjooks ümber Viljandi järve avab 2012. aasta EMT Järvejooksude sarja. Eesti vanimale, juba 83.korda Viljandis toimuvale järvejooksule on end kirja pannud juba üle 3200 jooksu- ja kepikõnniharrastaja.

Viljandis joostakse meistritiitlitele

Juba viies kord järjest selguvad ümber Viljandi järve jooksul ka Eesti meistrid pikal murdmaajooksu distantsil.
Meestest on peapretendid Eesti mesitritiitlile Sportkeskus.ee esindajad Viljar Vallimäe, kes aprilli alguses püstitas maratonis isikliku rekordi ja Taivo Püi, kellel on kaitsta eelmise aasta meistritiitel. Kindlasti üritab eelmise aasta pronksi kirkama medali vastu vahetada Keio Kits EMÜ SK-st, kes eelmisel nädalal tuli lühikeses murdmaajooksus Eesti meistriks ja eelmise aastal hõbeda kuldamist üritab Sergei Tšerepannikov Stamina SK-st.
Naistest on eeldatavad favoriidid aprilli keskel Rotterdamis maratonis olümpia B-normi täitnud Stamina esijooksja Evelin Talts ja Tartu Ülikooli ASK tugev kolmik – lühikeses murdmaajooksus eelmisel nädalal Eesti meistritiitli võitnud Jekaterina Patjuk, Leila Luik ja Liina Luik.

EMT Järvejooksud kutsuvad regulaarselt harjutama

2002. aastal alustanud järvejooksude sari kutsub ka sel aastal kõiki jooksusõpru regulaarselt harjutama ja osalema nelja kuu jooksul neljal populaarsel järvejooksul. Traditsiooniliselt 1. mail toimub järjekorras juba 83. Suurjooks ümber Viljandi järve, mille raames selguvad ka Eesti meistrid murdmaajooksu pikal distantsil. Enne jaanipäeva, 16. juunil toimub Tallinnas 41. jooks ümber Harku järve. Suve keskel on jooksjad oodatud Otepääle, kus 7. juulil tehakse 31. korda tiir ümber Pühajärve. EMT Järvejooksude viimane etapp toimub 25. augustil Tallinnas, kus toimub 39. jooks ümber tallinlaste joogivee allika Ülemiste järve.

Stamina Spordiklubi poolt korraldatava EMT Järvejooksude sarja kogupikkuseks on mõnisada meetrit rohkem kui 42 km. Nii moodustab nelja jooksu distantside summa praktiliselt täismaratoni  ja annab suurepärase motivatsiooni jooksusõpradel maist augustini sihipäraselt harjutada, et siis septembri keskel osaleda juba Tallinna Sügisjooksu raames toimuval maratonil.

Ka kepikõndijad on oodatud EMT Järvejooksudele osalema, sest kõigi ürituste raames võib tiiru ümber järve teha ka kepikõndi  harrastades. Vaid 82.Suurjooksul ümber Viljanid järve tuleb kepikõndijatel eraldi arvestuses registreerida. Teistel jooksudel on üks registreerimine ja liikumisviis on osalejate endi valida. Kepikõndijad stardivaid vaid peale jooksjaid. 

Kõige nooremaid jooksusõpru ootavad järvejooksudel POP lastejooksud, kus iga last ootab finišis POP kõnekaart ja Lepatriinu šokolaad. Lapsi innustab jooksurajal lepatriinu ise.

Viking Line motiveerib jooksusõpru osalema järvejooksudel, sest kõik neli järvejooksu lõpetanud jooksjaid ootab Viking Line poolt tasuta edasi-tagasi reis Helsingisse laeval Viking XPRS

Sarja spordipartner adidas pakub kõigil jooksudel soovijatele võimalust teha footscani jalatesti, mille tulemused lihtsustavad jooksujalanõude valikut. Samuti on võimalik jooksudel soodushindadega osta uusimat ja parimat adidase jooksuvarustust.

Sparta Spordiklubi fitnessitreenerid teevad igal jooksul enne järveringile minekut jooksusõpradele meeleoluka soojenduse. Eesmärgiks valmistada võistlejad ette ees ootavateks katsumusteks ning anda neile rajale kaasa hea tuju ning mõnus meeleolu.

2011. aastal oli EMT Järvejooksude etappidel 
kokku 5933 lõpetajat. Kõigile neljale järvejooksule tegi möödunud aastal tiiru peale 423 jooksjat ehk 4,7 % rohkem kui 2010.aastal (404)

EMT Järvejooksude info ja registreerimine www.stamina.ee/jarvejooks ja 6718548


Uudis lisatud: 28.04.2012