UudisedUltrajooksStamina SpordiklubiFirmast
  Arhiiv Kalender

   
 
Aprill 2020
 
 
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
 

Stamina > Uudised
Traditsioonilisel Pühajärve kiirmaleturniiril osaleb koguni üheksa suurmeistrit

Täna algab Pühajärve Puhkekeskuses 27.-29.novembrini toimuv XVI Pühajärve kiirmaleturniir. Traditsiooniliselt on tegemist väga kõrgetasemelise ja läbi aegade ühe rahvusvahelisema Pühajärve turniiriga. Kokku on turniiril esindatud 8 riiki. Osaleb koguni üheksa rahvusvahelist suurmeistrit Aleksei Širov (Läti), Margeir Petursson (Island), Robert Hübner (Saksamaa), Loek van Wely (Holland), Tomi Nybäck (Soome), Sergei Šipov (Venemaa), Jaan Ehlvest (USA), Kaido Külaots (Eesti) ja Dana Reizniece-Ozola (Läti) ning neli rahvusvahelist meistrit Olav Sepp, Ottomar Ladva, Tarvo Seeman ja Mai Narva (kõik Eesti).

Käesoleva aasta turniiri kaunistab Läti malesuurmeistri Aleksei Širovi (sündinud 4. juulil 1972) osalemine. 1990. aastate algusest on Širov püsinud maailma tippmaletajate seas, jõudes 1998. aastal reitingutabeleis 4. kohale.  2000. aastal New Delhis ja Teheranis toimunud FIDE maailmameistrivõistluste play-off-turniiril jõudis MM-tiitlimatšini, kus kaotas Viswanathan Anandile. Ta on ka tuntud malekirjanik. Širov on mitu korda võitnud ka Paul Kerese mälestusturniiri.

Lisaks maleproffidele osalevad turniiril ka mitmed madalamate tiitlitega mängumehed, nimekad ärimehed, kultuuritegelased, ajakirjanikud, keda kõiki seob armastus malemängu vastu. Kultuuritegelastest osalevad kirjanik Ülo Tuulik ja teatritegelane Jüri Järvet jun. Meediategelastest osalevad turniiril Igor Rõtov Äripäevast, Priit Leito TV3-st ja meediakonsultant Raul Rebane. Ärimaailma esindajatest väärib kindlasti märkimist investeerimispankur Olev Schults.

Peakorraldaja Urmas Randma ütles turniiri sportlikku poolt kommenteerides, et peab koosseisu üheks aegade intrigeerivamaks. Kõrgeima ELO reitinguga 2662 turniiri alustav Širov peaks olema ka kindel favoriit turniiri võidule. Teistele poodiumikohtadele peab Randma reaalseteks kandidaatideks eestlasi Kaido Külaotsa ja Jaan Ehlvesti ning turniiri eripärasi hästi tundvat soomlast Tomi Nybäcki.
Kindlasti tasub silmas pidada ka kiirmales hästi orienteeruvat meie edukat noormaletajat Ottomat Ladvat, lisas põnevat turniiri ootav Randma


Pühajärve Rahvusvaheline kiirmaleturniir toimub juba 16. korda. Traditsiooniliselt osalevad koguni 34 maletaja hulgas kõrvuti suurmeistritega malefanaatikutest kultuuri- ja sporditegelased, ajakirjanikud, ärimehed. Maletajad on jaotatud tugevusgruppidesse mis määrab mõtlemisaja pikkuse (näiteks 1. grupi ja 5. grupi suhe on 2:18). Süsteem kus suurmeistril on 2 minutit mõtlemisaega malefanaatiku 18 minuti vastu muudab partiid väga pingeliseks ja üllatuste rohkeks.

XVI Rahvusvahelise Pühajärve Kiirmaleturniiri korraldavad spordiklubid Stamina ja Treeningpartner ning peatoetaja on Pühajärve Puhkekeskus. Turniir algab reedel, 27.novembril kell 18.00 ja lõpeb pühapäeval, 29.novembril kell 13.00. Laupäeval ja pühapäeval istutakse malelaudade taha kell 10.00.

Sarnaselt eelmise aastaga saavad malehuvilised igast voorust vaadata 5 partiid otseülekandes Eesti Male Toetusühingu kodulehel http://www.eestimale.ee/pyhajarve2015 Samal lehel saab ka turniiriseisu jooksvalt jälgida.


Uudis lisatud: 27.11.2015