Roman Fosti stardib favoriidina 48. jooksule ümber Ülemiste järve

18.08.2020

Roman Fosti ööpimeduses Doha MM-i maratoni jookmas

Laupäeval, 22. augustil 2020 toimub 48. jooks ümber Ülemiste järve. Start 14 km pikkusele ringile ümber Ülemiste järve antakse kell 12 Maru hoone ees, Järvevana tee 5.

Ülemiste järvejooks lõpetab viimase, 3.etapina ka 2020 Delfi Järvejooksude sarja, kus varem toimusid 49. kaugjooks ümber Harku järve ja 39.jooks ümber Pühajärve.

Traditsiooniline Ülemiste järvejooks on alati alanud ja lõppenud Ülemiste veepuhastusjaama territooriumilt, ent tänavu maailma räsiva koroonaviiruse tõttu toimub jooksul mõningaid muudatusi. Veepuhastusjaama tõrgeteta toimimine on talllinlastele eluliselt oluline ning seda tuleb eriti praegusel ajal võimalike riskide eest kaitsta suurema tähelepanelikkusega kui muidu. Linlaste heaolu nimel toimub jooks tänavu alternatiivsel rajal.
Juba 48.korda toimuv jooks ümber Ülemiste järve pakub jooksusõpradele siiski unikaalse võimaluse kord aastas joosta ümber tallinlaste joogivee allika, sest koguni 8 km kulgeb ikkagi vahetult Ülemiste järve ääres.
Lisaks tavadistantsile toimub Ülemiste jooksupäeva raames ka 5 km pikkune metsajooks ning kõigi jooksusõprade kõrval on mõlema jooksu stardijoonele oodatud ka käijad ja kepikõndijad. Kõik järvejooksu lõpetajad saavad Ülemiste järve ja rajakaardiga  unikaalse medali

Meestest läheb favoriidina rajale Roman Fosti, kes on viimasel ajal näidanud kiiret minekut staadionijooksudel. Konkurentsi üritavad talle pakkuda Ida -Virumaa jooksude valitseja Dmitri Aristov ja sügishooajaks vormi koguv Raido Mitt. Delfi Järvejooksude sarja koondarvestuse esimesed kuus Moerten Saetha, Janar Juhkov, Marti Medar, Bert Tippi, Viljar Vallimäe ja Aaro Tiiksaar on kõik stardis ja valmis võitlema kõrgemate positsioonide pärast.   
Naistest läheb sarja liidrina rajale Kadiliis Kuiv, kellest vaid 23 sekundiga jääb maha Pille Hinn

Jooksupäeva avavad kell 11 lastejooksud kuni 10 aasta vanustele lastele. Lapsed saavad end kirja panna enne starti ja osalemine lastele on tasuta. Igale lapsele antakse finišis ka kohuke ja mahlajook.
Kell 11.45 antakse start 16.Ülemiste metsajooksule, mille 5 km rajast kulgeb 2 km vahetult Ülemiste järve ääres.
Kell 12.00 stardib Ülemiste jooksupäeva põhijooks, 48. jooks ümber Ülemiste järve

Viimane võimalus end registreerida 48. jooksule ümber Ülemiste järve ja 16.Ülemiste metsajooksule on 2 tundi enne starti võistluskeskuses, Järvevana tee 5. Asukoha kaart

Ajakava ja muu oluline info www.stamina.ee/jarvejooks
Sarja FB 
https://www.facebook.com/jarvejooksud/

Peasponsor

Maru

Suurtoetajad

Brooks
TLN Spordiamet
KULKA

Toetajad

Paunküla Heaolukeskus
Tallinna Vesi
Pühajärve SPA
otepää
CEP