Delfi Järvejooksude lõpetanud Ülemiste jooksu võitsid Roman Fosti ja Maria Veskla

23.08.2020

Roman Fosti võttis napi aga kindla võidu

DELFI Järvejooksude sarja viimase osavõistlusena toimunud 48. jooksu ümber Ülemiste järve võitsid Roman Fosti ja Maria Veskla, sarja kokkuvõttes tulid esimesteks Janar Juhkov ning Kadiliis Kuiv.

48.korda toimunud Ülemiste järve jooksu stardikoht ja rada olid muudetud. Starditi  Järvevana tee äärest Maru keskuse juurest ja esimesed 5 km kulgesid mööda kergliiklusteed. Eelnevatel kordadel on alustatud Ülemiste veepuhastusjaamast. Täpselt 14 km pikkuse ringi läbis kõige kiiremini Roman Fosti (Sparta) ajaga 45:11.3, kes pani oma paremuse maksma viimasel kilomeetril.

Dmitri Aristov (Treeningpartner) jäi Fostile alla vaid kuue sekundiga. Kolmandana jõudis finišisse Pühajärvel võitnud Juri Kovaljov ajaga 45:24.0

Naistest võitis ümber Ülemiste järve jooksu Maria Veskla (Sparta) ajaga 55:18.2. Teise ja kolmandana lõpetasid Kadiliis Kuiv (SK ProRunner) 55:36.0 ja Pille Hinn (Sparta) 55:51.8.
Kokku osales ja lõpetas 508 järvejooksu sõpra.

15 minutit enne järvejooksu anti start 16.Ülemiste metsajooksule, kus osalejad said 5 km jooksul nautida nii Ülemiste järve rannikut kui ka järve äärset metsa. Kiiremad olid Jaan Kostjukov ja Mirjam Vint. Kokku nautis mõnusat rada 64 jooksu- ja kõnnisõpra.

Ülemiste jooksupäeva avasid kell 11 väikesed jooksusõbrad. Ülemiste järvejooksu lastejooksudel läbisid 121 väikest jooksjat 160 m ringi.

18.korda toimunud Delfi Järvejooksude sarja kuulus kolm järvejooksu. Sarja avaetapp, 49.jooks ümber Harku järve jooks tuli osalejatel koroonaviirusest tulenevate piirangute tõttu läbida kaugjooksuna, 39.jooks ümber Pühajärve ja sarja lõpetanud 48.jooks ümber Ülemiste järve toimusid reaalsete jooksuvõistlustena. Sarja, kus arvesse läks esimese jooksu osalus ja keha viimase jooksu tulemus, võitis esimest korda Janar Juhkov (Treeningpartner) koondajaga 01:22:39.7

Sarja kokkuvõttes kuulus teine koht tema klubikaaslasele Marti Medarile. Kolmanda koha sai Bert Tippi. Kuue hulka mahtusid veel Aaro Tiiksraar, Viljar Vallimäe ja Aare Kutsar.

Naistest võitis DELFI Järvejooksude sarja Kadiliis Kuiv (SK ProRunner) koondajaga 01:37:03.0. Teiseks tuli Pille Hinn ja kolmandaks Maie Kuusik. Auhinnalistele kohtadele jõudsid veel Anne-Ly Palm, Kaire Mattson ja Heli Sepping.

Kokku sai Delfi Järvejooksude sarja koondarvestuses tulemuse 129 jooksjat ja ka kõndijat