Maru! Juubelini jõudnud jooksusari kannab uuel aastal nime Maru Järvejooksud

09.11.2020

2021.aastal minnakse üheskoos juba 50.korda ringile ümber Harku järve

Järvejooksude sari tähistab 2021. aastal 20 juubelit ja sarja nimisponsoriks on uuel hooajal Maru 

2021. aastal 30 juubelit pidav Maru kontserni kuuluvad ettevõtted valmistavad betoon-, metall- ja teraskonstruktsioone, ehitavad ning arendavad kinnisvara.

Maru visioon on: Meie Aitame Realiseerida Unistusi. Jooksusarja ja ettevõtte juubeliaastal aitab Maru realiseerida ka jooksjate unistusi. Järvejooksude sarja toetamine ei ole Marule samm tundmatusse, vastupidi – kontserni töötajad on arvukalt osa võtnud Stamina korraldatud tervisejooksusarjast, Maru Ehitus on aastaid olnud Eesti kahevõistluse koondise toetaja.
 

Maru järvejooksude sarja avab jooks ümber Harku järve. Laupäeval, 15.mail 2021 tulevad jooksusõbrad Harku järve äärde kokku juba 50. korda. See 6,6 km pikkune järvering sobib suurepäraselt ettevalmistuseks suvisteks jooksuvõistlusteks. Mõõduka pikkusega Harku järvejooks on jõukohane erineva ettevalmistusega jooksjatele ja kõndijatele.

Ka sarja 2. etapp, laupäeval 10. juulil 2021 toimuv jooks ümber Pühajärve tähistab juubelit. Ümber paljudeks rahvamuistenditeks ainet andnud kauni järve joostakse juba 40. korda. Järveringi pikkus on 10,7 km – harrastajatele paras samm edasi kaks kuud varem toimunud Harku järvejooksust.

Jooksusaraja 3. ja viimane etapp on 28. augustil 2021 toimub jooks ümber Ülemiste järve. See on sarja kõige pikem ja unikaalsem etapp – 13,8 km ümber tallinlaste joogivee allika. Suurem osa jooksust kulgeb mööda Ülemiste järve ümbritsevaid teid ja radu, kuhu spordisõbrad igapäevaselt ei pääse.


Maru Betoonitööde juhatuse liige Taavi Varb jooksis 2020. aastal ümber Ülemiste järve 1 tunni 6 minuti ja 48 sekundiga. Tema sõnul on see jooks hea ettevalmistus sügisesteks poolmaratonideks, lisaks nautis ta võimalust joosta tavapärastest erineval rajal – suur osa jooksust kulgeb otse Ülemiste järve kõrval Järve männimetsas.
2020. aasta Ülemiste järvejooksu võitnud Roman Fosti sõnul võtaks ta harrastusjooksjana kindlasti osa kõigist sarja etappidest: „Harku järve jooks on hea hooaja alustamiseks – just lühematest distantsidest tuleks alustada võistlushooaega. Pühajärve jooksu aeg, kesksuvi, on suurepärane aeg Otepää kanti külastada. Ja muidugi võiks kasutada vaid kord aastas avanevat võimalust teha ring ümber Ülemiste.“


Registreerimine 2021. aasta Maru järvejooksude sarjale ja sarja etappidele avatakse hiljemalt 1. detsembril 2020. aastal. Ka sarja juubeliaastal toimuvad enne järvejookse lastejooksud – lapsed jooksevad tasuta! Igal sarja etapil saavad kõik lõpetajad unikaalsed, konkreetsest järvest inspireeritud medalid. Juubeliaastal saavad kõik Maru järvejooksude sarjale registreerunud temaatilise jooksusärgi, millega on hea alustada ettevalmistusi sarja etappideks. 

Võidu peale jooksvatele naistele ja meestele on huvitav teada, et iga järvejooksu auhinnafond on 1200 eurot, mis jaguneb kuue esimese vahel. Sarja koondarvestuse auhinnafond on 2400 eurot

Villu Zirnask "Jooksja" , november 2020

 

Peasponsor

MARU

Suurtoetajad

Brooks
KULKA
TLN Spordiamet
Liikumisaasta2023

Toetajad

otepää
Tallinna Vesi
Pühajärve SPA
CEP
Paunküla Heaolukeskus
Tupla