Maru Järvejooksude sarja algus nihkub juulikuusse

25.03.2021

Jooksusõbrad ootavad Pühajärve puhkekeskuse pargis Maru Järvejooksude sarja algust

40. jooks ümber Pühajärve avab 10.juulil sarja 20.juuubelihooaja, mis jätkub 31.juulil 50.jooksuga ümber Harku järve.  

Koroonakriis on paljudes valdkondades elu Eestis seisma pannud. Kahjuks puudutab see otseselt ka erinevaid liikumisharrastuse üritusi. Seoses hetkel valitseva olukorraga ja kehtivate piirangutega ei ole suure tõenäosusega võimalik Maru Järvejooksude sarja mais 50. jooksuga ümber Harku järve alustada. Harku jooksu uueks kuupäevaks saab laupäev, 31.juuli ja 20. juubelit tähistava Maru Järvejooksude sarja algsest avaüritusest saab sarja 2.etapp.

Sarja avaetapiks saab aga 40.jooks ümber Pühajärve, mida loodetavasti on võimalik algsel kuupäeval ehk  laupäeval, 10.juulil korraldada. Kui eelmist aastat meenutada, siis oli just Pühajärve jooks juuli alguses esimene suurem rahvaspordiüritus, mis peale kevadisi piiranguid toimus tavapärases vormis.

 

2021.aasta on Maru Järvejooksude sarjas juubelite aasta. Esimest korda toimus Järvejooksude Sari 2002.aastal, mil sarja kuulusid jooksud ümber Viljandi, Pühajärve ja Ülemiste järve. Seega toimub 2021.aastal Järvejooksude Sari juba 20.korda ja joostakse ümber Harku, Pühajärve ja Ülemiste järve. Lisaks sarja juubelile tähistavad ka kaks jooksu ümmargust tähtpäeva. Harku järve jooks toimub juba 50.korda ja ümber Pühajärve joostakse 40.korda. Vaid Ülemiste järve jooks peab veel aasta ootama, et siis 2022.aastal tähistada oma 50.toimumiskorda.

    

Maru Järvejooksude sarja kõik kolm jooksu pakuvad erinevaid emotsioone ja on erinevate pikkustega. Muudetud graafiku järgi mahuvad sarja etapid kahe kuu peale, kui juulis toimub kaks ja augusti üks jooks. Sarja etapid pakuvad siiski jooksusõpradele head motivatsiooni suvekuudel harjutada ja kasutada Maru Järvejooksude sarja ettevalmistuseks sügisele maratonile või poolmaratonile 

Laupäev, 10.juuli – 40. jooks ümber Pühajärve 
Otepää piirkonna suurimale ja kauneimale järvele tehakse 10,7 km tiir peale juuli teisel laupäeval ja pühapäeval, 11.juulil on kõigil võimalus osaleda ka Pühajärve pargitriatlonil. Peale sportlikku nädalavahetust Pühajärvel jääb 3 nädalat aega, et lihvida ka kiiruslike võimeid ja valmistuda sarja lühimaks järvejooksuks

Laupäev, 31.juuli – 50. jooks ümber Harku järve 
Kõigile jõukohane 6,6 km Harku järvering sobib ideaalselt joosta üheks tempojooksuks või rahulikus tempos tervisekilomeetrite kogumiseks. Peale Harku järvejooksu jääb 4 nädalat aega valmistuda sarja viimaseks ja pikimaks järvejooksuks

Laupäev, 28.august – 49. jooks ümber Ülemiste järve    
Vaid üks kord aastas, augusti lõpus toimub unikaalne jooksuelamus, mil saab joosta või kõndida 13,8 km vahetult ümber tallinlaste joogiveeallika. Lisaks järvejooksule toimub Ülemiste jooksupäeva raames ka 5 km pikkune Ülemiste metsajooks.

Maru Järvejooksude igal etapil toimuvad enne järvejookse ka lastejooksud ja lapsed jooksevad tasuta!
Kõigile, kes registreerivad Maru Järvejooksude sarjale, on juubelihooja puhul sarja juubelisärk.
Maru Järvejooksude sarja lõpetanutele ehk kõigile kes on saanud tulemuse kirja kõigil kolmel jooksul on auhinnaks  50 €  Brooksi raha!
Soodsam registreerimine nii sarjale kui ka üksikutele jooksudele pikeneb kuni 31.maini.

 

Maru Järvejooksude sarja juhendid ja registreerimine

Peasponsor

Maru

Suurtoetajad

Brooks
TLN Spordiamet
KULKA

Toetajad

Paunküla Heaolukeskus
Tallinna Vesi
Pühajärve SPA
otepää
CEP