Leonid Latsepov ja Pille Hinn võitsid 40.jooksu ümber Pühajärve

10.07.2021

Start 40.jooksule ümber Pühajärve on antud

Maru Järvejooksude avaetapp, 40.jooks ümber Pühajärve tõi jooksurajale pea pooltuhat jooksusõpra

Maru Järvejookude sari alustas 40.jooksuga ümber Pühajärve. Stamina spordiklubi korraldatava järvejooksude sarja 20.juubeli hooaeg algas Pühajärvel 10.juulil väga kuuma ilmaga, kui kohati näitas termomeeter jooksu ajal 34 kraadi kuuma.

Pühajärve juubelijooksul oli teistest kiirem Leonid Latsepov, kes läbis 10,7 km pikkuse järveringi ajaga 35.09. Teisena lõpetanud Dmitri Aristov sai ajaks 35.42. Kolmandana mahtus veel ajaga 36.11 poodiumile Jaanus Kallaste.
Esikuuikusse jooksid end ka Bert Tippi (36.39), Raivo Alla (37.13) ja Aleksandr Kuleshov (37.27).
Naistest võttis kindlana näiva võidu Pille Hinn, kes ajaga 41.21 oli üldarvestuses igati korraliku 23.koha. Teisele kohale jooksis end Kadiliis Kuiva (41.38) ja Mari Boikov sai kolmanda koha (42.23). Kuue hulka ehk auhinnalistele kohtadele võistlesid end ka Helen Bell (43.01), Maris Heinaru (43.36) ja Helena Peik (43.41).

Väga kuuma ilmaga toimunud 40.jooksu ümber Pühajärve lõpetasid 497 osalejat, kellele pakkusid leevendust rajal kolm joogipunkti ja 7. kilomeetril pritsisid jooksjatele vett vabatahtlikud pritsumehed.

Kuuma jooksupäeva avasid Tere lastejooksud, kus jooksurõõmu nautisid 165 väikest jooksupoissi ja -tüdrukut.

Maru järvejooksude sari järgmine etapp toimub laupäeval, 31. juulil, kui toimub 50. jooks ümber Harku järve