Laupäeval, 28.augustil saab juba 49. korda joosta ümber Ülemiste järve

05.08.2021

Vaid üks korda aastas, Ülemiste järve jooksupäeval, pääsevad jooksjad vahetult järve äärde jooksma

49.jooks ümber Ülemiste järve toimub traditsioonilisel trassil, kuhu pääsevad osalema vaid oma nakkusohutust tõendavad jooksjad ja kõndijad

49.jooks ümber Ülemiste järve naaseb peale eelmise aasta erandit järvejooksude juubeliaastal viimastel aastatel traditsiooniks saanud rajale. Samuti asuvad nii võistluskeskus kui stardi- ja finišikoridor juba jooksusõpradele teada Ülemiste veepuhastusjaama territooriumil.  


Maru Järvejooksude sarja viimane, 3.etapp toimub seoses Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud reeglitele mõningate piirangutega. Nii pääsevad Ülemiste Veepuhastusjaama territooriumile, kus asuvad võistluskeskus ning start ja finiš, vaid oma covid nakkusohutust tõendavad jooksjad ja kõndijad ning samuti kaasaelajad. Korraldajad on kohustatud kontrollima osalejate negatiivset testitulemust, COVID-19 haiguse läbipõdemist või COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimist ning see protseduur toimub Veepuhastusjaama väravas, kust pääseb juba võistluskeskusesse.
Täpsemad tingimused, kellaajad ja muu oluline info seoses nakkusohutuse tõendamisega avaldatakse Järvejooksude kodulehel hiljemalt 10.augustil.

 

49.jooksu ümber Ülemiste järve start ja finiš asuvad Järvevana tee 3 aadressil asuval Ülemiste Veepuhastusjaama territooriumil, kus asub ka võistluskeskus ning toimuvad ka Tere Lastejooksud. Distantsi pikkuseks on 13,8 km ning esimesed 3 km ja alates 5 km-st joostakse vahetult Ülemiste järve ääres asuvatel radadel. Vaid 3 – 5 km ehk kaks kilomeetrit joostakse Ülemiste järve sanitaartsoonist väljaspool asuvatel kergliiklusteedel.
Jooksmine Ülemiste järve sanitaartsoonis muudabki Ülemiste järvejooksu unikaalseks, sest vaid üks kord aastas ehk Ülemiste järve jooksu päeval lubatakse registreerunud osalejad tallinlaste joogivee reservuaarile vahetult ringi peale tegema.

 

Juba 17.korda kuulub Ülemiste jooksupäeva programmi ka metsajooks, 5,5 km pikkuse metsajooksu start antakse 12.00 ja rajast pea pool kulgeb ka Ülemiste järve vahetus läheduses.

 

Tere Lastejooksud toimuvad samuti Veepuhastusjaama territooriumil. Lapsed pääsevad võistluskeskusesse vabalt, aga lapsi saatvad vanemad peavad siiski tõendama oma nakkusohutust. Tere Lastejooksudele antakse start kell 11 ning lastele on osalemine tasuta ja registreerimine algab kell 10.

 

Info ja registreerimine
49.jooks ümber Ülemiste järve
17.Ülemiste metsajooks

Peasponsor

MARU

Suurtoetajad

Brooks
KULKA
TLN Spordiamet
Liikumisaasta2023

Toetajad

otepää
Tallinna Vesi
Pühajärve SPA
CEP
Paunküla Heaolukeskus
Tupla