Kaur Kivistik ja Mari Boikov võitsid kindlalt 49. jooksu ümber Ülemiste järve

28.08.2021

Võitja Kaur Kivistiku stiilipuhas jooksusamm Ülemiste järve kallastel

Laupäeval, 28.augustil toimud 49. jooks ümber Ülemiste järve lõpetas 20. Maru Järvejooksude sarja.

Peale aastast pausi taas Tallinna Veepuhastusjaama territooriumilt startinud Ülemiste järve ringil oli kindel võitja Kaur Kivistik, kes kulutas 13,7 km distantsi läbimiseks aega 43 minutit ja 26,5 sekundit. Kivistik edestas teiseks tulnud Ibrahim Mukunga Wachirat 43 sekundiga ja kolmandana lõpetanud Dmitri Aristovit 46 sekundiga. Esikolmikust jäid seekord välja neljandana lõpetanud Leonid Latsepov, viiendaks jooksnud Jaanus Kallaste ja viimasena ehk kuuendana autasustamisele pääsenud Juri Kovaljov.

Naistest võttis samuti üsna kindla võidu Mari Boikov, kes ajaga 52:53.2 edestas teisena lõpetanud Pille Hinni 16 sekundiga.  Kolmanda koha poodiumi astmele jooksis enda Helen Bell. Kuue hulka ja ka autasustamisele mahtusid veel Maris Heinaru, Liina Kivi ning Jana Treier.

Kokku lõpetas jooksuringi ümber tallinlaste joogivee reservuaari ehk Ülemiste järve 491 jooksusõpra, kes said osa unikaalsest jooksuelamusest. Vaid üks kord aastas ehk Ülemiste järve jooksu päeval lubatakse registreerunud osalejad vahetult Ülemiste järve sanitaartsoonis järvele ringi peale tegema.

Samaaegselt järvejooksuga startis ka 5,4 km pikkune Ülemiste metsajooks, kus ametlikult paremusjärjestust ei selgitatud. Kiireima ajad jooksid aga välja Tanel Kukk ning Victoria Kris Vähi, kes lõpetas vahetult oma ema Kristina Šmigun-Vähi ees. Ülemiste metsajooksul sai tulemuse kirja 50 jooksjat ja kõndijat, kes kõik said ka nautida Ülemiste järve metsaaluseid kaldaradu.

​Ülemiste järve jooksuga tõmmati joon alla ka tänavusele järvejooksude sarjale, kuhu kuulusid veel 40.jooks ümber Pühajärve ja 50.jooks ümber Ülemiste järve. Leonid Latsepov, kes võitis esimesed kaks osavõistlust, võttis sarjas üldvõidu edestades Dmitri Aristovi kolme võistluse kokkuvõttes 39 sekundiga ning Jaanus Kallastet minuti ja 22 sekundiga. Neljanda koha pälvis Bert Tippi, viienda Aleksandr Kuleshov ning kuuenda Aaro Tiiksaar.

Naistest said Ülemiste järve jooksu autasustamisel käinud kuuest parimast viis ka sarja kokkuvõttes auhindu vastu võtmas käia. Pille Hinn võttis sarjas selge võidu, Mari Boikov sai teise koha (kaotust 1.33) ning Helen Bell kolmanda (3.50). Esikuuikusse mahtusid veel Maris Heinaru, Jana Treier ning Ingrid Riipus.
Maru Järvejooksude sarja tulemuse said kirja 156 jooksjad ja ka mõnde kõndijad, kes kõik osalesid sarja kuulunud kolmel järvejooksul.