Maru Järvejooksud pakuvad jooksuelamusi ka 2022.aastal

15.11.2021

27.augustil saab juba 50.korda joosta ühiselt ümber Ülemiste järve

2022.aasta Maru Järvejooksude sarjale ja üksikutele jooksudele on soodsaim registreerimine kuni 2021.aasta lõpuni!

2022.aastal 21.korda toimuv järvejooksude sari kannab taas Maru nime ehk järvejooksude sõbrad saavad osaleda Maru Järvejooksude sarjas. 2021.aastal tähistasid lisaks sarja juubelile ümmargust numbrit ka Harku ja Pühajärve jooksud. Juubelita ei möödu ka 2022.aasta, sest juba 50.korda toimub jooks ümber Ülemiste järve.

    

Ka 2022.aastal kuulub Maru Järvejooksude sarja kolm jooksu, mis pakuvad erinevaid emotsioone ja on erinevate pikkustega. Loodetavasti toimuvad uuel hooajal rahvaspordiüritused tavapärases rütmis ja kõik algsed kuupäevad jäävad ka paika.
Maru Järvejooksude sarja etapid jagunevad kalendris maist kuni augustini ühtlaselt ja on oma pikkustega ka kasvavas järjekorras. Kõige sellega pakuvad sarja etapid jooksusõpradele head motivatsiooni läbi suve harjutada ja võimalust kasutada Maru Järvejooksude sarja ettevalmistuseks sügisele maratonile või poolmaratonile 

Pühapäev, 22.mai – 51. jooks ümber Harku järve 
Kõigile jõukohane 6,6 km Harku järvering sobib ideaalselt ettevalmistuseks suvisteks jooksuvõistlusteks. Peale Harku järve jooksu on 7 nädalat aega, et valmistuda järgmiseks ja juba pikemaks järvejooksuks.

Laupäev, 9.juuli – 41. jooks ümber Pühajärve 
Otepää piirkonna suurimale ja kauneimale järvele tehakse 10,7 km tiir peale juuli teisel laupäeval ja pühapäeval, 10.juulil on kõigil võimalus osaleda ka Pühajärve pargitriatlonil. Peale sportlikku nädalavahetust Pühajärvel jääb taas 7 nädalat aega, et koguda treeningkilomeetreid sarja viimaseks ja ühtlasi ka pikimaks järvejooksuks.

Laupäev, 27.august – 50. jooks ümber Ülemiste järve    
Vaid üks kord aastas, augusti lõpus toimub unikaalne jooksuelamus, mil saab joosta või kõndida 13,8 km vahetult ümber tallinlaste joogiveeallika. Suurt juubelit tähistav Ülemiste järve jooks tuleb kindlasti juubeli vääriline. Lisaks järvejooksule toimub Ülemiste jooksupäeva raames ka 5 km pikkune Ülemiste metsajooks.

Maru Järvejooksude igal etapil toimuvad enne järvejookse ka lastejooksud ja lapsed jooksevad tasuta!
 

Maru Järvejooksude sarja juhendid ja registreerimine

Peasponsor

Maru

Suurtoetajad

Brooks
TLN Spordiamet
KULKA

Toetajad

Tallinna Vesi
Pühajärve SPA
otepää
Paunküla Heaolukeskus
Järvekeskus
Tupla
RPE